Kultúra

Na SOŠ v Dobšinej krstili knihu z dielne študentov

 

16. 11. 2017 študenti SOŠ mali študentskú akadémiu, oslávili tak Deň študentov. Bolo veselo, veď vítali prvákov do študentského cechu. Študenti II.A  pripravili imatrikuláciu, ktorá sa začala krstom knihy. Aj medzi študentmi SOŠ sa nájdu literárne talenty. Študentka III.A triedy Natália Gecelovská  vo svojom voľnom čase píše poviedky, rozprávky a krátke črty. Danka Kontuľová je žiačkou IV.A triedy, chcela by byť novinárkou, prispieva do Dobšinských novín a je aj  autorkou básní, ktoré posiela do súťaží.

V rámci krúžku literárneho čítania sme sa rozhodli zostaviť zborník  z tvorby týchto dvoch autoriek  a pokrstili  sme ho práve na imatrikulácii. Krstili sme Red Bull-om, nech má krídla ich ďalšia literárna tvorba a posypali konfetami na znak ich pestrosti. Prečítali sme si ukážky z ich tvorby a preniesli sa do sveta fantázie. Prváci už netrpezlivo čakali na svoj ortieľ, na úlohu, ktorú si vytiahli z „trúby“ a potom ju predviedli v plnej paráde. Držali sa statočne, pomáhali si a zvládli to na výbornú. Druháci ich odmenili a my všetci sme sa zabavili.

PaedDr. Anna Klausmanová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »