Šport

Na Rally Prešov 2012 traja Dobšinčania

 

Tohtoročná sezóna v automobilových súťažiach rally sa nezadržateľne blíži a prvé podujatie sedemdielneho seriálu sa uskutoční v metropole Šariša. Organizátori zo Slovakia Rally System pripravili na 19. ročník Rally Prešov celkom 364 km dlhú trať, ktorá v sebe skrýva 10 rýchlostných skúšok v štyroch sekciách v celkovej dĺžke 165 km.

 

Súťaž v Prešove a okolí sa bude jazdiť dva dni 13. –  14. apríla a jazdci počas nich budú bojovať o prvé body do otvorených majstrovstiev Slovenska, pričom každý súťažný deň sa bude započítavať samostatne. Rally Prešov je kandidátskou súťažou na FIA Európsky pohár 2012. 

 

Na toto prvé Rally v tomto roku sa počas zimného obdobia pripravovali aj traja Dobšinčania, ktorí sa určite nevedia dočkať štartu do prvej rýchlostnej skúšky novej sezóny 2012.

 

Za L Racing  team do vozidla Subaru Impreza WRX STI na horúce sedadlo navigátora, vedľa jazdca z Krásnohorského Podhradia Jána Liptáka zasadne tak, ako aj po minulé roky Ján Slovák.

 

Posádku KL Rally teamu na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX bude tvoriť jazdec Vlastimil Majerčák, ktorému  bude „noty“ čítať navigátor Marcel Kollárik.

 

Dobšinčanom držíme palce a tak ako im aj všetkým ostatným, prajeme veľa športového šťastia a hlavne bezpečné kilometre až po cieľovú rampu.

 

Autor: Lenka Hudáková


{gallery}foto_sport/rally_presov{/gallery}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »