Na piatom ročníku Dobšinskej desiatky zahviezdil Martin Bajčičák

Run Team LKVD Dobšiná a Horská chata Stará Horáreň usporiadali už 5. ročník obľúbených bežeckých pretekov s názvom “Dobšinská Desiatka” s podtitulom Majstrovstiev okresu Rožňava v krose.  Podujatie sa uskutočnilo v sobotu, 20. septembra a štart bol hromadný o 11:00 hod. pred Horskou chatou Stará Horáreň. Aj napriek nie veľmi priaznivému počasiu prebehol pretek veľmi úspešne, kde podľa vyjadrení organizátorov, myšlienkou organizovania bežeckých pretekov, bolo spočiatku oživiť športového ducha v regióne, čo sa im v túto sobotu znovu podarilo. Ich slová potvrdili aj samotní účastníci, ktorí podujatie ohodnotili na výbornú.

V tomto ročníku štartovalo rekordných 121 bežcov. Trať bola vedená v okolí Lányiho Huty v dvoch okruhoch – 7 a 3 km. Povrch trate bol pestrý a tvorila ho 4/5 lesná cesta a 1/5 asfaltový povrch s členitým terénom. O najlepší čas a prvenstvo sa postaral Martin Bajčičák z ŠK Štrbské Pleso s časom 0:36:20,7. Rekord  Dobšinskej desiatky, ale naďalej drží Andrzej Dlugosz, s časom: 0:34:55. Tak ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj teraz malo toto obzvlášť obľúbené podujatie podporu.  V piatom ročníku Dobšinskej desiatky sa jej ujal olympijský medailista, zápasník Jozef Lohyňa a víťaz Dobšinskej Desiatky 2014,  olympijský reprezentant v behu na lyžiach Martin Bajčičák (titulná fotografia).

Podujatie bolo bohaté aj na sprievodnú gastronomickú časť, ktorými bolo grilovanie klobás a šťavnatého mäsa, či chutný guláš . Pre deti boli pripravené detské kategórie behu, ale aj štafeta s rodičmi. Po vyhlásení výsledkov na prítomných divákov čakala tombola, do ktorej sponzori venovali hodnotné ceny. Na bezproblémový priebeh podujatia tento rok dohliadali aj členovia Slovenského Červeného kríža a Mestská polícia Dobšiná. Pozrite si kompletné výsledky preteku a jednotlivých kategórií v súbore pod príspevkom a  fotogalériu, ktorá vám dúfame priblíži, ako to na Dobšinskej Desiatke 2014 vyzeralo.

Výsledky 5. ročníka Dobšinskej desiatky – klik na stiahnutie

Foto: Redakcia MD