Kultúra

Na oslavu Dňa detí nezabudlo komunitné centrum, ani materská škola

Svoj veľký deň naše deti z materskej školy oslávili 05.06.2018, kedy sa na miestnom futbalovom ihrisku konalo športové dopoludnie. Pri rôznych športových disciplínach – štafetovom behu, skoku vo vreci, či prekonávaní prekážok, skokom znožmo, preskakovaním po kameňoch, hádzaním loptičkou do cieľa a preliezaním tunela deti ukázali svoju šikovnosť, odvahu a obratnosť. Najväčším lákadlom bol však pre nich nafukovací skákací hrad, v ktorom sa postupne vyšantili všetky deti. Zvŕšením dopoludnia bola návšteva pána primátora, ktorý deťom priniesol sladkú odmenu v podobe kinder vajíčok. Aj keď nás ku koncu prekvapil dážď, bol len príjemným osviežením tohto veselého dopoludnia, plného smiechu, radosti a šťastia. Veľká vďaka patrí primátorovi mesta p. J. Slovákovi za finančné zabezpečenie skákacieho hradu a sladkú odmenu, a tiež vedeniu Mestských lesov, ktoré nám poskytlo Aviu na prevoz deti na ihrisko.

Medzinárodný deň detí slávia deti po celom svete. V Komunitnom centre mesta Dobšiná si tento deň pripomenuli v stredu dňa 6.6.2018 popoludní komunitnou aktivitou, ktorá sa niesla v športovom duchu. Na dvore Komunitného centra si deti zasúťažili v rôznych športových disciplínach – v skoku vo vreci, v skoku do diaľky, v hode loptičkou na cieľ, v preťahovaní lanom a podobne. Nechýbal ani malý vedomostný kvíz a obľúbený stolný tenis. Deti a mládež sa pri športovaní dobre zabávali. Po vyhodnotení najlepších tímov a jednotlivcov pokračovalo športové popoludnie už tradičnou komunitnou diskotékou. Tancom deti a mládež ukončili veselé popoludnie. O záujem detí o aktivity v Komunitnom centre svedčí aj ich bohatá účasť na tomto podujatí. Tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity v KC aj v letných mesiacoch a počas školských prázdnin.

MŠ SNP Dobšiná & PhDr. Eva Mihóková, odborný garant KC