Šport

Na Gymnáziu v Dobšinej sa konalo obvodné kolo aerobiku ZŠ a SŠ

 

Zapojilo sa mnoho nadaných žiakov z našej školy i iných škôl z okresu. Stačilo zapnúť hudbu, ukázať ako na to a všetci sa roztancovali. Súťaž si súťažiaci do posledných síl užívali s úsmevom na tvári a adrenalínom v krvi. V prestávkach medzi kolami si žiaci samozrejme mali čas vydýchnuť, či občerstviť sa pred novými aktívnymi pohybmi. Súťaž pozostávala z troch častí. Prvé dve hodiny sa cvičil aerobik a športový tanec, v tretej časti si žiaci potrénovali svoje svalstvo moderným vytrvalostným cvičením TABATA. Niektorí vydržali viac a iní menej. „Parket“ sa pomaly vyprázdňoval až ostal posledný chlapčenský výherca,  a dve dievčatá v zápale duelu.

Nakoniec boli vyhlásení traja najlepší žiaci z chlapčenskej i dievčenskej kategórie, z ktorých siedmi postúpia na krajské kolo. Malé odmeny dostalo aj 10 ďalších žiakov. Dievčatá: 1.miesto – Dominika Palacková VIII.A, 2.miesto – Nikoleta Hroncová VIII.A, 3.miesto – Dorota Kortišová VIII.A, Chlapci: 1.miesto – Tomáš Slivenský VIII.A, 2.miesto – Ján Jakobej VIII.A, 3.miesto – Matej Gelda IV.B, Víťaz v cvičení „TABATA“: Andrea Slavskovská VIII.A (dievčatá), Tomáš Slivenský VIII.A (chlapci), Erika Kováčová IV.B (ocenenie).

Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým cvičenkám, cvičencom a v neposlednom rade predcvičovateľkám ďakujeme za skvelú atmosféru a úžasné cvičenie. Aj keď postúpiť nemohli všetci, každý si týchto pár chvíľ nesedenia v lavici užil a určite sa na ďalšie súťaže v aerobiku  s radosťou zapíšu.

Kristína Vranecová, III.B

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »