Šport

Na dobšinskom gymnáziu sa športovalo

 

Gymnázium Dobšiná opäť raz ožilo aktivitou študentskej rady. V piatok 04.apríla si žiaci spolu s učiteľským zborom zorganizovali bohatý športový deň. Po druhej hodine sa na školskom dvore otvoril tento deň a všetci sa ihneď rozbehli na aktivity, na ktoré sa zapísali. V dvoch triedach sa hral ping-pong, ktorý bol rozdelený na mladších a starších žiakov. Ďalej to bolo napríklad hádzanie šípkami a veľmi populárna zumba, ktorú precvičovali naše úspešné žiačky z aerobicu. Zaujímavá bola spoločenská hra „Activity“. Táto hra spája rozprávanie, pantomímu a kreslenie.

Z triedy, kde sa táto hra hrala, bolo počuť časté výbuchy smiechu, pretože prísť na to, čo si ten druhý myslí, je dosť ťažké a vznikajú pri tom mnohé vtipné omyly. Samozrejme na tomto športovom dni nemohla chýbať vybíjaná a futbal. Pri futbale si starší žiaci brali pod svoje ochranné krídla mladších žiakov a v takýchto pomiešaných tímoch sa navzájom burcovali. Tento deň vrcholil volejbalom.

Bolo vytvorených 5 tímov, ktoré hrali proti sebe. Víťazmi sa stali žiaci 3.B, ktorí následne hrali víťazný zápas proti našim profesorom. Pri tomto zápase veselé roztlieskavačky povzbudzovali tancom a pokrikmi obidva tímy. Zápas sa skončil výsledkom 3:1 pre žiakov. Víťazom gratulujeme a učitelia na nás môžu byť len pyšní, že nás tak skvelo naučili hrať volejbal, takže vyhrali aspoň morálne :-).

{gallery}foto_sport/gymnazium_sportden{/gallery}

Foto: Gymnázium Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »