Krimi

Na diskotéke v Dobšinej mladík strieľal do muža

 

Ako nás dnes informoval krajský policajný hovorca, túto sobotu po polnoci policajti v Rožňavskom okrese po preverení telefonického anonymného oznámenia na linku 158, že v miestnom bare v Dobšinej došlo k napadnutiu muža, zadržali iba 16-ročného miestneho tínedžera. Aj v tomto prípade svoje zohral alkohol. Policajný hovorca presne konkretizoval ako k udalosti došlo: „Mladík mal ešte v piatok pred polnocou v bare počas diskotéky po predchádzajúcej vzájomnej hádke napadnúť 52-ročného muža.

Spoza opasku nohavíc vytiahol plynovú pištoľ z ktorej na poškodeného vystrelil.“ Mužovi našťastie nespôsobil žiadne zranenia a privolaní policajti mladíkovi namerali po príchode viac ako promile alkoholu v krvi a umiestnili ho do cely policajného zaistenia. „Poverený príslušník policajného zboru mladíka obvinil z prečinu výtržníctva – trestná sadzba 6 mesiacov až tri roky, u mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie.“ Dokončil pre náš portál hovorca KR PZ Košice ktp. Ing. Alexander Szabó.

Táto udalosť sa ihneď rozkríkla po celej Dobšinej a začínajú sa ozývať pohoršení občania. Tí netaja rozčarovanie nad celou záležitosťou, no jedným dychom dodávajú a pýtajú sa: „Presne takto to vyzerá, keď krčmári zarábajú na mladých. Kto mu nalial, keď na alkohol nemá vek, čo robil po polnoci v takom podniku a kto ho tam pustil? Ale na to sa už asi nik nezameriava.“ Hodnotí jedna z obyvateliek, ktorá býva v blízkosti podniku, v ktorom sa všetko zomlelo. Hádky a krádeže sú vraj na pravidelnom poriadku, no Dobšiná sa podľa viacerých miestnych začína čoraz viac podobať na divoký západ a obyvatelia sa boja o vlastnú bezpečnosť.

Ilustračné foto: stock.xchng

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »