Krimi

Muž z Dobšinej strieľal bez povolenia

 

 

Ako nás informovalo KR PZ v Košiciach, dňa  5.09.2012 o 19.30 hod. na polícii oznámil hospodár miestneho poľovného združenia, že v katastri územia mesta Dobšiná v časti lokality zvanej Čuntava, došlo k neoprávnenému  odstrelu srnčej zvery.

 

Policajti Obvodného oddelenia policajného zboru Dobšiná oznámenie na mieste preverili a zistili, že neznámy páchateľ v čase od 19,30 do 20,00 hod. dňa 05. septembra 2012 v časti poľovného  revíra v lokalite Čuntava, neoprávnene zasiahol do výkonu práva poľovníctva.

 

A to tým, že bez povolenia neoprávnene ulovil nezistenou dlhou guľovou strelnou zbraňou srnčiu zver – okolo 1 až 2 ročného srnca o váhe cca  12  až  13  kg.  Miestnemu poľovnému združeniu spôsobil škodu vo výške najmenej  398,- Eur. Nájdená strelená srnčia zver bola dňa 5.09.2012  zaistená a následne bola odovzdaná  a vrátená poľovnému združeniu. Policajti Obvodného oddelenia PZ Dobšiná páchateľa tohto skutku vypátrali.

 

Včera 14.10.2012 z prečinu pytliactva obvinili 58-ročného Juraja z Dobšinej.  Obvinený bez povolenia legálne držanou guľovou strelnou zbraňou typu guľovnica viacranová, neoprávnene ulovil srnca. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí až dvojročné väzenie. Informácie nám poskytol hovorca KR PZ v Košiciach kpt. Ing. Alexander Szabó.

 

Ilustračné foto: Minv.sk

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »