Kultúra

Mladá gymnazistka úspešná na súťaži

 

Začiatkom kalendárneho roka vyhlásila Obchodná akadémia Rožňava súťaž v tvorbe videoprojektu na tému „Môj rodný kraj“, ktorou vyzývali žiakov stredných škôl, aby pútavým a zaujímavým spôsobom predstavili svoj kraj, jeho geografické, historické, kultúrna a iné zaujímavosti. Samotné video malo obsahovať vlastné videonahrávky, fotografie a obrázky, úvodné a záverečné titulky ako aj hovorený komentár a termín uzávierky súťaže bol 10. február.

Súťaže sa zúčastnili aj žiaci tercie z Gymnázia Dobšiná. Zima priniesla mnoho zaujímavých príležitostí k zachyteniu fotografií či krátkych videonahrávok, niektorí siahli aj do triednych, či osobných archívov. Len škoda, že lyžiarsky výcvik sme mali naplánovaný až na marec, tieto zábery by sa určite taktiež hodili. Naša žiačka, Lucia Anna Liptáková (pôvodom z Dobšinej) sa v súťaži umiestnila na krásnom 3. mieste. My všetci z Gymnázia Dobšiná sme na ňu patrične hrdí!

Mgr. Matúš Lux

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »