Mikuláš sa na svojej ceste zastavil aj v Dobšinej

Tento čas je azda najkrajším pre deti, ktoré sa v uplynulých dňoch tešili na Mikuláša. V nedeľu 6. decembra jeho sviatok neobišiel ani Dobšinú. Mikuláš sa k nám veľmi tešil, aj keď v tomto roku nedokázal zariadiť snehovú nádielku. Asi najočakávanejší bol jeho príchod na Námestie baníkov. O 15:30 hod. ho už netrpezlivo čakali stovky detí z celého mesta, niektoré v sprievode svojich rodičov. V úvode Mikuláš rozdal za pomoci pomocníka čerta balíčky deťom a následne rozsvietil vianočný stromček, ktorý má aj v Dobšinej symbolizovať príchod Vianoc a sviatočných dní. Tie sú azda v každej domácnosti na Slovensku rodinným obdobím. O ďalší program sa od 16-nástej hodiny postaral DFS Gemerčatá, ktorý vystúpil na pódiu sály kultúrneho domu a priblížil ľudové tradície. Následne sa divákom predstavilo divadlo Tamariki z Banskej Bystrice s divadelnou rozprávkou „Vianoční škriatkovia“.

Foto: Red. JK