Krimi

Mestskí policajti riešili v auguste aj tieto prípady

12.8. 61 ročná občianka oznámila osobne na MsP, že jej neslušne vynadal kamarát jej vnučky. Ako uviedla prišla do svojho domu, kde  teraz býva jej nevesta s deťmi a našla ich tam svorne všetkých popíjať. Nahnevalo ju to, tak im zobrala fľašku vodky, ktorú pri odchode na ulici darovala okolo idúcim občanom. Preto kamarát vnučky prišiel až pod okno bytovky, kde teraz býva a neslušne jej tam nadával. Za neprístojné správanie bola mladíkovi uložená pokuta.

13.8. V čase o 22.30 h. prijalo operačné stredisko PZ anonymné oznámenie, že v dome na Jarkovej ulici dochádza k narušovaniu spolunažívania. V rámci súčinnosti hliadka MsP vykonala šetrenie na uvedenej adrese, kde na mieste nebolo zistené žiadne narušovanie a nik sa tam nenachádzal, čo bolo spätne nahlásené operačnému. Oznamovatelia nesmú v takýchto prípadoch zabúdať, že oznamovateľa je možné zistiť.

16.8. V čase o 15.20 hliadku upozornili, že pri kostole na Zimnej ulici sa pohybuje opitý muž. Hliadka na mieste zistila 48 ročného občana z Dobšinej, ktorý pod vplyvom alkoholu preskočil ohrádku pri kríži kostola, kde vyzlečený do pol pása vykrikoval. Z priestorov bol za pomoci Rómskej hliadky vyvedený. Následne na oddelení nadával, vyhrážal sa a útočil na hliadku. Z alkoholového opojenia ho museli prebrať až donucovacie prostriedky, ktoré  boli voči menovanému použité. Za neprístojné správanie pred kostolom a na oddelení, mu bola uložená pokuta.

17.8. Vo večerných hodinách bol hliadkou nájdený horský bicykel značky MERIDA, ktorý dlhšiu dobu bol opretý o zábradlie na námestí. Bicykel bol uložený na MsP a bolo vykonané šetrenie za účelom zistenia majiteľa. Na druhý deň sa dostavil na oddelenie 18 ročný občan, ktorý chcel nahlásiť krádež bicykla rovnakej značky. Ukradol mu ho z vchodu bytovky na Novej ulici kde býva, doposiaľ neznámy páchateľ. Bicykel bol vrátený majiteľovi.

18.8. V čase o 19.00 hod. telefonicky oznámil na MsP obyvateľ Jarkovej ulice, že má podozrenie, že mu niekto otrávil a dobil psa. Na mieste bolo vykonané šetrenie, spoločne s hliadkou OOPZ, kde menovaný tiež nahlásil udalosť. Ako uviedol majiteľ, odišli z domu na návštevu a keď sa vrátili pes už ležal na dvore. Pes mal viditeľné znaky po úderoch, po bití a okolo neho bolo vidieť zvratky. Privolaný veterinár potvrdil, že pes mohol byť otrávený. Keďže z dvora nič nezmizlo, útok bol zameraný len na psa. Ako uviedol majiteľov syn, mal nezrovnalosti z jedným mladíkom z Dobšinej, tak to mohlo byť z pomsty. Prípad objasňuje Polícia.

21.8. Dopoludnia oznámila obyvateľka z Novej ulice, že na stavbe vo dvore majú hniezdo sršne, ktoré ju ohrozujú a taktiež jej maloleté vnúčatá. Bolo vyrozumené operačné stredisko HaZZ, ktoré vykonalo opatrenie a po konzultácii s oznamovateľkou pristúpili k likvidácii nebezpečných sršňov. V priebehu týždňa to bol už druhý výjazd  príslušníkov HaZZ, ktorí zakročovali na základe žiadosti občanov, ktorých ohrozovali sršne.

21.8.  V nočných hodinách hliadka počas kontroly zistila na ulici pred zariadením tri mladé dievčatá, ktoré sa správali hlučne a javili známky požitia alkoholu. 15 ročnej mladistvej z Dobšinej, bolo namerané v dychu v prepočte 0,90 ‰ alkoholu. Jej 16 ročnej kamarátke z Rožňava Bane v dychu hliadka zistila 1,19 ‰. Stupnicu dievčat uzatvorila len nedávno 14 ročná maloletá z Dobšinej, ktorej v dychu bolo zistených 1,87 ‰  alkoholu. Mladistvým boli za ich hlučné správanie uložené pokuty a za požívanie alkoholu maloletou, bude musieť priplatiť jej rodič.

Pred tým istým zariadením pre rušenie nočného kľudu hliadka kontrolovala 19 ročného mládenca z Turne n/Bodvou, prechodne bytom Dobšiná, ktorý v alkoholovom opojení vykrikoval a obťažoval návštevníkov zariadenia. Zavŕšil stupnicu kontrolovaných  a v dychu mu bolo nameraných 2,25 ‰ alkoholu. Uloženú pokutu zaplatil hneď na mieste.

28.8. V čase o 20.00 hod. požiadalo operačné stredisko HaZZ o súčinnosť a asistenciu pri doprovode hasičskej techniky na požiarisko v lesnom poraste Masná – Priehyba, nakoľko výjazdovému vozidlu nebol známy terén. Asistencia bola vykonaná, o čom bolo vyrozumené spätne operačné stredisko. Zároveň bol vyrozumený pracovník MsL, že sa nejedná o ich porast. Po príchode z požiaru v čase o 23.40 hod. hliadka na požiadanie vykonala asistenciu OOPZ pri zákroku na Cigánskej osade, kde malo dôjsť k bitke. Na mieste bol vykonaný spoločný zákrok v chatrči, kde došlo k bitke medzi bývalými druhmi, do ktorej sa zapojili aj príbuzní. Bývalý druh, opustil družku so štyrmi deťmi. Keďže si našiel novú partnerku a nemal kde bývať, tak sa snažil starú vytlačiť z chatrče. Bol zjednaný verejný  poriadok, prípad realizuje Polícia.

MsP Dobšiná