Mestské zastupiteľstvo odvolalo konateľku Mestských lesov

Azda najväčšou udalosťou dneška bol výnimočný bod v poradí už 31. Mestského zastupiteľstva v Dobšinej, o odvolaní doterajšej konateľky Mestských lesov s.r.o. V oficiálnej pozvánke zastupiteľstva sa síce nič také neuvádzalo, no na podnet primátora mesta Dobšiná Karola Horníka (Smer-SD), sa bod o odvolaní konateľky do tohto zasadania vsunul, pričom všetci prítomní poslanci boli za zmenu pôvodného programu. Slova sa hneď v úvode zastupiteľstva chopil primátor, ktorý zdôraznil zbytočnosť ďalšieho rozpitvávania prípadu a preto pristúpil k prečítaniu pripraveného uznesenia, ktoré bolo jasné a zrozumiteľné.

Ako primátor predniesol: „Mestské zastupiteľstvo mesta Dobšiná, po prerokovaní v Mestskej rade a na základe rozhodnutia primátora mesta, ako štatutárneho orgánu mesta, ktorý vykonáva pôsobnosť Valného zhromaždenia obchodnej spoločnosti Mestské lesy Dobšiná, so 100% účasťou mesta schvaľuje: A) Odvolanie konateľky spoločnosti Mestské Lesy Dobšiná Ing. Vlasty Ruppovej dňom 28. februára 2014, B) Poveruje výkonom funkcie konateľky spoločnosti Mestské lesy Dobšiná Ing. Elenu Lackovú, vedúcu ekonomického úseku a zástupkyňu konateľky od 28. februára 2014, až do vymenovania nového konateľa spoločnosti. C) Vyhlásenie výberového konania, na funkciu konateľa spoločnosti Mestské lesy Dobšiná do 07. marca 2014.“

Pripravené uznesenie primátora mesta bolo odobrené hlasovaním prítomných poslancov, ktorí boli všetci za takéto znenie. Následne sa slova ujala zástupkyňa primátora mesta PaedDr. Anna Klausmanová (Smer-SD), ktorá prečítala ďalšie uznesenie, ktoré znelo: „MsZ Dobšiná schvaľuje doplnenie členov Dozornej rady obchodnej spoločnosti Mestské lesy Dobšiná o všetkých poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Dobšiná.“ Aj toto uznesenie poslanci mesta schválili. Tieto dve uznesenia tak definitívne zatvorili dvere za doterajšou konateľkou spoločnosti Ing. Vlastou Ruppovou, na funkciu ktorej bude v krátkom čase vyhlásené výberové konanie a poslanci mesta tak budú mať aj v budúcnosti lepší prehľad o dianí v najbohatšej mestskej spoločnosti. Všetko dokladáme videom z tohto bodu rokovania.

Foto & video: Redakcia MD