Aktuality

Mestské parkovisko nikto nechcel

 

Dnes sa v priestoroch mestskej historickej radnice v Dobšinej uskutočnilo v poradí štrnáste zasadanie mestského zastupiteľstva. Zúčastnili sa ho všetci poslanci okrem ospravedlneného MVDr. Ľubomíra Balážika.

 

Toto zastupiteľstvo bolo brané ako mimoriadne (aj keď z pohľadu zákona sa dnes nerozlišuje medzi riadnym a mimoriadnym zasadaním), keďže mestskí poslanci mali na prerokovanie iba jediný bod, ktorým bolo vyhodnotenie verejnej obchodnej súťaže na prenájom mestského parkoviska v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni.

 

Na začiatku sa ihneď slova ujal primátor mesta Dobšiná Karol Horník (Smer-SD), ktorý verejnú obchodnú súťaž zhodnotil takto: „Pre nás je dôležité to, že do uzávierky podávania návrhov do dnešného dňa 03.04. 2012 do desiatej hodiny nebol podaný žiadny návrh. Ocitli sme sa teda na začiatku.“ Zhodnotil primátor a pokračoval.

 

„My sme samozrejme na základe toho, že sa nikto neprihlásil si sadli v zložení prednosta, vedúca finančného odboru , vedúci odboru majetku a pán konateľ podniku služieb. Tak sme sa zhodli na tom, že máme spoločnosť so 100% účasťou mesta Podnik služieb s.r.o. Dobšiná, ktorá by toto parkovisko mala prevádzkovať tak ako roky predchádzajúce.“Znelo odporúčanie primátora a po tomto zistení sa prítomní poslanci začali pýtať na možné varianty prevádzky parkoviska, alebo možnosť vyhlásenie novej súťaže.

 

Medzi iným im bolo prednostom mestského úradu Stanislavom Holienčíkom a vedúcim odboru majetku Eduardom Tišliarom vysvetlené, že v prípade požiadavky zopakovania súťaže vzhľadom na to, že verejná obchodná súťaž a celý jej proces by trvali skoro 45 dní, na tento krok už čas nie je. Poslanci sa po diskusií (ktorej časť si môžete pozrieť aj vo videu pod článkom) najmä s konateľom technických služieb mesta Dobšiná Tiborom Harmathom napokon jednohlasne uzniesli o prevádzke parkoviska touto mestskou spoločnosťou. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »