Mestské lesy v Dobšinej pokračujú vo zveľaďovaní verejných priestranstiev

Po vzore z minulého roka, kedy najväčší mestský podnik, Mestské lesy spol. s.r.o. zrevitalizovali park na rozhraní SNP a Novej ulice, sa aj v tomto roku pustili do skrášľovania okolia. Nejeden obyvateľ si zaiste všimol neupravené okolie pred bývalou firmou Donabyt, čo neuniklo ani pracovníkom Mestských lesov. Tí sa rozhodli 26.04.2017 usporiadať malú brigádu, kde za pár hodín práce dokázali skrášliť celé okolie. Razom časť ulice SNP dostala krajší nádych, čo ihneď ocenili aj okoloidúci, ktorí nešetrili pochvalami.

„Stačí, že sa dá dokopy zopár ľudí s chuťou niečo zmeniť a aj za minimum prostriedkov sa dajú dosiahnuť slušné výsledky. Tento priestor bol nevyužitý a bola by škoda ho nechať v stave, v akom bol. Je to iba začiatok toho, čo v tomto roku Mestské lesy Dobšiná pre obyvateľov a návštevníkov nášho mesta pripravujú. Máme v hľadáčiku viacero lokalít, ktorým chceme pomôcť, skrášliť ich. Najbližšie to bude v piatok 28.04.2017, kde v spolupráci so školami v rámci Dňa zeme budeme čistiť okolie mesta od čiernych skládok, pozrieme sa aj na chodníky a príjazdové cesty.“ Priblížil Marcel Kollárik, konateľ spoločnosti Mestské lesy Dobšiná.

Pán konateľ nám prezradil aj to, čo Mestské lesy chystajú v budúcnosti. Okrem ďalších úprav okolia a prezentácie lesnej pedagogiky pre obyvateľov a školy pripravuje spoločnosť veľké podujatie. To by sa malo niesť v duchu 25. výročia založenia spoločnosti Mestské lesy, na ktorom nebude chýbať bohatý kultúrno-spoločenský program, tiež akcie zamerané na sokoliarstvo, či kynológiu. Potešiť môže aj pravá zabíjačka, no najmä pripravovaná vzácna knižná publikácia, ktorá sa bude venovať lesníctvu v Dobšinej. To všetko sa má udiať 28. septembra 2017 priamo na Námestí baníkov.

Text & foto: Juraj Karika