Kultúra

Mestské kultúrne stredisko dýcha predvianočnou atmosférou

Centrum voľného času, detí a mládeže v Dobšinej usporiadalo dnes, 16. decembra „Vianočnú výstavu“. Čas Vianoc sa nezadržateľne blíži a práve na tejto výstave si môžu všetci prezrieť práce zručných žiakov a pedagógov. Všetko sa aj v týchto chvíľach odohráva v priestoroch sály Mestského kultúrneho strediska a návštevníci sa môžu od deviatej hodiny pokochať pohľadom na najrôznejšie predmety, či diela vyrobené školami, ale aj organizáciami z Dobšinej, ktoré taktiež do výstavy prispeli. Všetko symbolizuje Vianoce, ten najkrajší čas v roku, na ktorý sa mnohí tešia a delia nás od neho už iba dni.

“Túto výstavku pripravujeme ako tradičné podujatie Centra voľného času, detí mládeže v Dobšinej. Všetko je v spolupráci so školskými a predškolskými zariadeniami na území mesta a to Spojenou školou organizačnými zložkami Gymnázium a SOŠ, Základnou umeleckou školou, Špeciálnou základnou a Základnou školou, taktiež Detským domovom. Postupne sa pridali aj organizácie. Všetkým patrí veľká vďaka, že prispeli do tohto krásneho podujatia.“ Povedala pre náš portál Ing. Mária Rybárová, riaditeľka CVČ v Dobšinej.

Návštevníci výstavy si môžu mnohé predmety a výrobky zakúpiť, pričom všetky sú na vysokej úrovni, kde žiaci škôl a členovia organizácii dokázali svojimi prácami prispieť k navodeniu predvianočnej atmosféry pre širokú verejnosť a ukázať svoju šikovnosť a zručnosť. Výstava vie aj inšpirovať, čo bol ďalší jej cieľ, ktorý sa vydaril a mnohí odchádzali s nápadom ako si spríjemniť Vianoce výrobou vlastného aranžmánu, alebo volili zakúpenie hotového výrobku. Vianočná výstava má veľmi vysokú návštevnosť medzi miestnymi obyvateľmi všetkých vekových kategórií.

Foto: Redakcia MD