Aktuality

Mestské auto predajú priamym predajom

 

Peripetie okolo mestského vozidla stále pokračujú. V minulosti sme vás informovali o dvoch verejných obchodných súťažiach, ktoré na toto vozidlo boli vyhlásené. V prvej súťaži sa zastupiteľstvo  uznieslo na predajnej cene automobilu odporúčanej znalcom, ktorá činila 4 971 eur.

Mesto zverejnilo zámer predaja formou verejnej obchodnej súťaže na svojej stránke a v regionálnom denníku. Záujemcovia tak mali čas prejaviť záujem do 18. marca. Nik však na túto ponuku nezareagoval a 19. marca mestskí poslanci rozhodli o opätovnej súťaži.

Znížili pôvodnú cenu odpredávaného vozidla zo 4 971 eur na 4 500 eur. Poslanci tiež usúdili, že so samotnou formou propagácie to nebolo v poriadku a preto do uznesenia zakomponovali aj zverejnenie ponuky so zapojením internetových médií a inzertných portálov. Prešiel mesiac a na včerajšom zastupiteľstve v druhom bode programu na zástupcov občanov čakalo vyhodnotenie súťaže. Každý s napätím očakával, či sa mestské vozidlo predá, alebo zostane naďalej stáť v mestskej garáži.

Prítomných poslancov hneď v úvode o výsledkoch informoval vedúci odboru majetku Eduard Tišliar. Ten ale zhodnotil, ako môžete vidieť na priloženom videu pod článkom, že ani druhá súťaž nebola úspešná a nik sa do nej nezapojil. Poslancom nezostávalo iné, iba vymyslieť ďalší plán, čo s mestským vozidlom, ktoré nevzbudilo očakávaný záujem. Rozmýšľalo sa o vyhlásení ďalšej verejnej obchodnej súťaže, alebo forme priameho odpredaja, kde ale zákon hovorí, že cena odpedávanej veci nesmie pri tejto forme predaja presiahnuť 3 500 eur. Uvažovalo sa aj o jeho pridelení niektorej z mestských firiem, žiadna ho však nechcela. 

Po dlhom rokovaní a hodnotení situácie, sa napokon mestskí poslanci uzniesli, že najlepším variantom pre samosprávu je odpredať nepotrebné vozidlo Škoda Super B z roku 2004, ktoré má najazdených už 340 000 km formou priameho odpredaja. Povedzme teda, že od prvotnej súťaže kedy sa auto odpredávalo za 4 971 eur, momentálne klesla jeho predajná cena až na 3 499 eur. Záujemcovia o toto vozilo sa oň môžu uchádzať do 15. júna. Všetky informácie nájdete v tomto dokumente. Pre úplnosť dodajme, že mesto Dobšiná kúpilo nové vozidlo značky Škoda Superb v tento rok za 29 900 eur. 

Ilustračné foto: MsÚ, video: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »