Mestská spoločnosť v Dobšinej otvára pneuservis aj pre nákladné vozidlá

Podnik služieb mesta Dobšiná (PSMD) na hlavnom dvore svojej prevádzky sprístupnil pre obyvateľov mesta a okolia novú službu. Jedná sa o pneuservis, ktorý je zameraný aj na nákladné vozidlá. Ten v meste Dobšiná a okolí doteraz chýbal a mnohí majitelia nákladných áut museli prezutie a údržbu svojich vozidiel riešiť v okresnom meste. Ako pre náš portál povedal konateľ PSMD, Milan Lukáč, táto nová služba nechce kradnúť klientov existujúcim pneuservisom, ale prináša predovšetkým nový produkt, pre nedostupnosť ktorého sa neraz skomplikoval život nejedného majiteľa nákladného vozidla.

„K 31. októbru 2017 oficiálne otvárame pneuservis, ktorý je ďalšou činnosťou našej mestskej spoločnosti. Uplatnenie v pneuservise našli dvaja noví, kvalifikovaní zamestnanci. Nemali sme na území nášho mesta kde prezúvať nákladné autá. Samozrejmosťou však je, že v našom pneuservise zabezpečujeme prezutie aj osobných áut. Z bývalej garáže sme preto svojpomocne upravili priestory, ktoré vyhovujú všetkým požiadavkám,“ dodal konateľ PSMD, Milan Lukáč.

Podnik služieb mesta Dobšiná bude mať na sklade zásobu najpoužívanejších pneumatík, aby ich výmena bola čo najrýchlejšia. V prípade nutnosti opráv vozidiel je spoločnosť vybavená aj na tieto účely. Podľa platnej legislatívy má každý pneuservis plniť tiež úlohu zberne pneumatík, teda aj táto služba je dostupná a zaručená. Výdavky na celý projekt zriadenia pneuservisu mestskou spoločnosťou boli hradené z vlastných prostriedkov PSMD a činili približne 20 000 eur. Majitelia vozidiel by sa mali s prezutím poponáhľať. Zrealizovať ho je najvhodnejšie už, keď vonkajšie teploty klesnú pod 10 stupňov.

Text & foto: Juraj Karika