Krimi

Mestská polícia v Dobšinej riešila v októbri aj toto

02.10.2017 o 13:10 hod. bolo telefonicky nahlásené na MsP z vedenia ZŠ v Dobšinej, že sa v areáli školy pohybujú hospodárske zvieratá a všetko spásajú. Hliadka šetrením na mieste zistila, že majiteľom kôz je 20-ročný chovateľ zo Zimnej ulice, ktorému sa zvieratá cez dieru v oplotení dostali do areálu školy, kde si pochutnávali na zelenine z hriadok, ktoré si žiaci vypestovali v rámci pestovateľských prác a čo nezožrali to povyťahovali a tak zničili celé hriadky. Majiteľovi za to, že si nezabezpečil svoje domáce zvieratá, aby nevnikali na iné pozemky, bola uložená pokuta a o náhrade škody sa dohodol so školou.

02.10.2017 o 23:40 hod. hliadka MsP počula hluk na ulici SNP. Po príchode na miesto bolo zistené, že dvaja mladíci 22-ročný z Novej a 20-ročný z Hronskej ulice, si cestu domov, posilnení alkoholom, svoju silu vybíjali na smetných košoch a stĺpoch verejného osvetlenia. Kopali  do nich obaja svorne, následkom čoho došlo k skratu a vypadlo verejné osvetlenie na ulici. Dvom kamarátom za poškodzovanie verejného zariadenia boli uložené pokuty a poruchu na osvetlení musel na druhý deň odstrániť poverený pracovník.

04.10.2017 o 15:30 hod. telefonicky oznámil obyvateľ Jarkovej ulice, že susedov pes preskočil plot a útočí na nich. Na mieste bolo zistené, že pes od susedov preskočil oplotenie kde na ich pozemku začal napádať ich psa. Keď sa snažili ho dohnať, tak začal útočiť aj na nich, našťastie k zraneniu nedošlo. Majiteľke zo Zimnej ulice, za to  že si nezabezpečila oplotenie tak, aby pes nevnikal na iné pozemky a nikoho neohrozoval,  bola uložená bloková pokuta, ktorú zaplatila.

09.11.2017 o 08:00 hod. bolo zistené, že v parku na SNP ulici došlo pravdepodobne v nočných hodinách k porozhadzovaniu smetných nádob. Vykonaným šetrením a na zázname z kamery bolo zistené, že skupinka mladých ľudí, traja muži a tri mladé ženy si v ranných hodinách o 02:20 hod. krátili dlhú chvíľu. Cestou zo zariadenia na SNP ulici na sídlisko, vo veselej nálade búchali do všetkého čo mali po ceste, vrátene odstavených áut a smetných košov. Aktérovi, mladému 22-ročnému z Mníška nad Hnilcom, ktorý si bol s partiou kamarátov z Dobšinej  posedieť v zariadení, za neprístojné správanie bola uložená bloková pokuta.

12.10.2017 o 17:00 hod. telefonicky oznámila vedúca predajne, že došlo k poškodeniu sklenenej výplne na zastávke SAD na Jarkovej ulici. Ako uviedla menovaná hliadke na mieste, začula rinčanie skla tak vybehla na ulicu a tam zbadala rozbité sklo na zástavke a na mieste prichytila maloletú občianku. Vo veci poškodzovania bolo vykonané šetrenie, kde bolo zistené, že uvedeného dňa sa pri zástavke hrali tri maloleté, 10 až 13-ročné a mladistvá 15-ročná, všetci zo Zimnej ulice, ktorí po sebe hádzali kamienky a gaštany. Ako potvrdili ostatné prítomné, napokon ich 10-ročná kamarátka hodila skalku, či gaštan a zasiahla bočnú stenu zastávky a špeciálne sklo sa rozsypalo na malé kúsky. Vinníčka bola prichytená na mieste a ostatné sa rýchlo rozutekali. Ich rodičia boli o veci vyrozumení, samozrejme nevedeli ako a kde sa hrajú ich deti. Vec poškodzovania bola vzhľadom na vek páchateľky odložená a matka maloletej, aj keď nerada, bude musieť značnú sumu za výmenu skla uhradiť.

15.10.2017 o 12:00 hod. pracovníčka z predajne na námestí telefonicky oznámila, že v predajni došlo ku krádeži. Na mieste hliadka zistila maloletú 13-ročnú občianku z Novej ulice, ktorej nestačili jedna, či dve tyčinky, ale postupne si ich ukladala do malej taštičky, ktorú mala prevesenú cez rameno. Keď predavačka vysypala za prítomnosti hliadky sladkosti na stôl, tak narátala až 18 kusov rôznych čokoládových tyčiniek, s ktorými chcela mladá zlodejka len tak odísť z predajne. Našťastie si ju pritom všimla predavačka a pri odchode ju zastavila a privolala hliadku. Sladkosti boli vrátené neporušené do predajne a vo veci boli vyrozumení zákonní zástupcovia maloletej, ktorí boli prekvapení a nemali ani tušenie čo ich dieťa robí.

19.10.2017 o 08:45 hod. pracovník PSMD pri vykonávaných prácach v areáli chatovej osady Alweg, zistil, že vchodové dvere do budovy sú otvorené a keď vošli dovnútra, tak v objekte objavili mladú dvojicu. Hliadka na mieste zistila, že je jedna o mladistvých 16-ročnú a 15-ročného občana zo Zimnej ulice, ktorí si miesto školy urobili spoločnú chvíľku pre seba.  Vybrali sa do areálu a keď prišli k budove, na ktorej vraj už boli dvere otvorené, tak vošli dovnútra, kde ich potom v jednej z miestnosti objavili pracovníci. Ako obaja uviedli zariadenie oni nepoškodili, ani kradnúť vraj nešli, ale čo tam chceli robiť to neprezradili. Objekt bol hneď zabezpečený prítomnými pracovníkmi a vo veci poškodzovania zariadenia je vykonávané objasňovanie, či poškodenie spôsobila uvedená dvojica, alebo niekto iný.

Michal Gergoš, náčelník MsP Dobšiná