Krimi

Mestská polícia v Dobšinej riešila v novembri

01.11.2018 o 16:30 hod. prijala MsP oznámenie, že pred pohostinstvom na Železničnej ulici prichytili nejakého chlapca na bicykli, ktorý mal byť ukradnutý. Hliadka na mieste preverila udalosť, kde si pozorní obyvatelia všimli maloletého, ktorý sa vozil na horskom bicykli. Ten mal patriť pracovníčke zariadenia, ktorej ho ukradli pred dvomi mesiacmi s pred zariadenia. Maloletý 14-ročný občan zo SNP ulice sa nakoniec k skutku priznal, uviedol, že šiel okolo zariadenia a keď videl opretý horský bicykel, tak sa chcel povoziť, rýchlo naskočil a ušiel preč, len ho potom asi zabudol dva mesiace vrátiť. Majiteľka sa dohodla s otcom, ktorý bol o konaní syna vyrozumený, na náhrade škody. Vec bola odložená, vzhľadom na vek páchateľa.

02.11.2018 o 14:15 hod. prijala MsP oznámenie pracovníčky obchodu na námestí, ktorá uviedla, že pred dvomi dňami v predajni došlo ku krádeži mikiny neznámym mladíkom, ktorý využil moment, kedy sa venovala inému zákazníkovi a s mikinou  vybehol z predajne. Teraz strela jedného, ktorý sa podobal na neho, tak na základe toho s hliadkou prezreli kamerový záznam v predajni a identifikovali možného páchateľa. Šetrením  ako páchateľ bol zistený 22-ročný občan z miestnej osady, ktorý sa ku krádeži priznal. Menovaný mikinu preplatil, nakoľko k cene  si prirátal ešte aj pokutu.

04.11.2018 o 11:00 hod. prijala MsP oznámenie v prítomnosti otca od mladistvej z Gočova, ktorá koncom novembra dovŕši 17 rokov. Tá uviedla, že ju dňa 03.11.2018 v čase okolo 00:30 hod. v zariadení na SNP ulici, fyzicky napadli dve dievčatá. Poškodená uviedla, že menované 18 a 19-ročné z Dobšinej, do nich strkali a sácali už v zariadení, kde tancovali aj s kamarátkou. Potom vyšli vonku oproti, kde si sadli na lavičky, vtedy prišli opäť k nim menované a znovu ich napadli. Ona dostala facku a keď spadla na zem, obe na ňu skočili, bili ju a ťahali po zemi, až ich rozdelila kamarátka. Tak ušli a zavolali kamaráta, ktorý ich odviezol domov. Za narušenie občianskeho spolunažívania fyzickým napadnutím dvom mladým  páchateľkám boli za ich správanie uložené pokuty.

04.11.2018 o 16:00 hod. oznámila pracovníčka potravín, že v predajni došlo ku krádeži. Hliadka na mieste zistila 22-ročného občana z Novej ulice, ktorý dostal chuť na sladké a tak si za odev poukladal čokoládové vajíčka, čo si však všimla pozorná predavačka. Postupne u neho hliadka našla 14 ks čokoládových vajíčok. Na oddelení MsP si počas podania vysvetlenia, jeden člen hliadky všimol hrču v nohaviciach na stehne vzadu, kde nakoniec menovanému ešte našli 0,7 l hranatú fľašu slivovice.  Tovar bol vrátený do predajne a vynaliezavému zlodejovi sa ušla pokuta.

15.11.2018 v čase o 16:30 hod. počas hliadkovej činnosti  hliadka na sídlisku pristihla 35-ročnú občianku z Hronskej ulice, ktorá si rozbaľovala nákup zakúpený v predajni a obal z neho pokojne zahodila na chodník. Hliadka vysvetlila menovanej, že na to slúžia koše a pre lepšie zapamätanie si priplatila pokutu.

20.11. 2018 v čase o 15:30 hod. oznámil majiteľ obchodu na ulici SNP, že v predajni došlo ku krádeži. Uviedol, že stál pri pokladni a kontroloval monitor s kamerami, kde zbadal, že jeden zákazník si vložil niečo pod bundu, preto zavolal na Políciu. Hliadka na mieste zistila 33-ročného občana z Dedičnej, ktorý keď videl, že vedúci stojí vpredu, tak si chcel prilepšiť a nakúpiť zadarmo, pod vetrovku si vložil vodovodnú batériu a chcel odísť. No prerátal sa, nakoľko predajňa je vybavená kamerovým systémom. Batéria bola vrátená do predajne a nepoctivý nákupca zaplatil aj bez tovaru a to za uloženú pokutu.

24.11.2018 v čase o 23:45 hod. oznámila telefonicky obyvateľka Dobšinej, že sú na rodinnej oslave u rodičov a jej brat si trocha vypil a teraz vystrája. Vyhrážal sa bitkou aj zabitím najprv svojej družke a teraz aj jej a má obavu, aby im neublížil, nakoľko je dosť agresívny a nie je to po prvýkrát. Na miesto sa dostavila hliadka spoločne s hliadkou OOPZ, ktoré vec preverili, kde k fyzickému útoku na osoby nedošlo, vec realizuje OOPZ.

30.11.2018 o 15:00 hod. oznámil obyvateľ Severnej ulice, že mu deň predtým v čase medzi 22 a 23 hod. nejaký vodič vrazil do oplotenia rodinného domu a z miesta ušiel preč. Hliadka na mieste preverila udalosť, kde zistila poškodenie oplotenia motorovým vozidlom, nakoľko v danom prípade sa jedna o udalosť v súvislosti s premávkou na pozemnej komunikácií, bola vo veci vyrozumená Polícia, ktorá danú vec realizuje.

Michal Gergoš, náčelník MsP