Krimi

Mestská polícia riešila v predvianočnom období

 

Pri plnení úloh súvisiacich s činnosťou Mestskej polície majú jej členovia postavenie verejného činiteľa. Aj počas obdobia z predložených prípadov, jej príslušníci stále dbali na verejný poriadok v meste Dobšiná, čo dokazuje aj posledná správa z ich činnosti. Presvedčte sa sami, kde všade museli Mestskí policajti zasahovať, pričom sa jedná iba o výber z množstva prípadov, ktoré musia riešiť niekedy denne, aj v tomto období, často pre nedisciplinovanosť. Svoje zohráva aj alkohol, výtržnosti, či krádeže a to aj mladistvých a maloletých osôb. Pozrite sa na prípady Mestskej polície za uplynulé obdobie, mesiace november a december.

7.11. o 15,30 hliadka MsP na základe upovedomenia občanov zistila na rozkopanom chodníku na Novej ul. ležať neznámeho občana. Na mieste bolo zistené, že sa jedná o 29 ročného mladého muža z Dobšinej, ktorého sa snažil postaviť na nohy jeho kamarát. Obaja boli značne potúžení alkoholom. Nakoľko menovaný bol zranený na hlave, hliadka privolala RZP, ktorá zraneného odviezla do NsP v Rožňave.

8.11. a 18. 11. čestní občania priniesli na oddelenie MsP peňaženky, ktoré našli pred obchodom CBA a na ul. SNP. V peňaženkách sa nachádzali doklady, ktoré boli vrátené ich majiteľom z Dobšinej.

15.11. v nočných hodinách oznámil občan, že niekto mu bezdôvodne búcha a kope do bránky jeho domu. Vykonaním šetrenia na mieste bol zistený 27 ročný páchateľ, občan z Dobšinej, ktorý po značnom požití alkoholu ani nevnímal, kde sa nachádza . Menovanému za rušenie nočného kľudu a poškodzovanie majetku, bola uložená bloková pokuta, ktorú na mieste zaplatil.

20.11. predavačka predajne na Námestí baníkov oznámila krádež alkoholu, ktorej sa dopustil neznámy občan a následne z predajne ušiel. Na základe popisu hliadka páchateľa 43 ročného občana Dobšinej zastihla doma. Tento si mal ukryť pod odev 0,5 l. borovičky. Fľašu vrátil neporušenú do predajne a za krádež mu bola uložená bloková pokuta.

20 .11. bolo KS zistené, že na Novej ul. v blízkosti bytovky leží na zemi neznámy muž. Hliadka preverila oznámenie a na mieste zistila, že sa jedná o 31 ročného, mladého podnapitého občana, ktorý vykrikoval a správal sa hlučne. Bolo to na mieste, kde predtým pomáhal svojmu kamarátovi. Za hlučné správanie mu bola uložená bloková pokuta.

23.11. došlo v predajni potravín na Námestí baníkov ku krádeži 3 čokoládových tyčiniek, ktoré si maloletý 14 ročný vložil do nohavíc a chcel odísť bez zaplatenia. Bol však prichytený pozornou predavačkou predajne. Skutok nebolo možné prejednať, nakoľko sa jednalo o maloletého páchateľa priestupku. O krádeži boli  upovedomení jeho rodičia.

24.11. predavačka predajne na SNP ulici telefonicky oznámila, že prichytila občana, ktorý bol pod vplyvom alkoholu pri krádeži čokoládky v hodnote 0,85 eur. Hliadka na mieste zistila 35 ročného páchateľa, občana Dobšinej, ktorý si asi chcel trochu osladiť život po značnom požití alkoholu. Na svoju maškrtnosť doplatil a za jeho čin mu bola uložená bloková pokuta.

25.11. hliadka MsP počas hliadkovej činnosti zistila vo večerných hodinách na Novej ul. vo dvore domu maloleté deti, ktoré hádzali petardy cez bránu na chodník. Na mieste hliadka upovedomila rodičov. Každý je totiž povinný zdržať sa akéhokoľvek konania, ktorým by nad mieru obťažoval ostatných, čo hluk z petard určite je. V tom prípade môže byť za takéto konanie uložená aj pokuta.

27.11. oznámil 50 ročný poškodený, že deň predtým podvečer bol na návšteve u známeho na Hronskej ul. a svoj bicykel si oprel pri bránke. Keď sa asi po 5 minútach vrátil, bicykel na mieste nenašiel. Jednalo sa o starší horský bicykel modrej farby, ktorý si odkúpil zo záložne. Vo veci je vykonávané objasňovanie, doposiaľ sa bicykel nenašiel.

2.12. pracovník MsL telefonicky oznámil, že na Skalnej ul. prichytil občana pri zvoze haluzoviny na ručnom vozíku a nevedel sa preukázať príslušným povolením. Za porušenie VZN mesta mu bola hliadkou uložená bloková pokuta.

4.12. príslušník kamerového systému zistil na ul. SNP pri budove Materskej školy nefunkčné verejné osvetlenie. Služba MsP telefonicky upovedomila PSMD, aby závadu odstránili.

8.12. prijala MsP oznámenie zo ZŠ, že zo školy ušiel žiak 9. ročníka. Tomu sa zrejme už nechcelo sedieť na vyučovaní, tak si čas krátil pred budovou školy kde fajčil a rozhadzoval po zemi odpadky. Na miesto sa dostavila hliadka MsP, ktorá upozornila už 15 ročného žiaka a následne mu uložila blokovú pokutu za fajčenie v bezprostrednej blízkosti školy a znečisťovanie verejného priestranstva.

8.12. bol hliadkou MsP pred prevádzkou zmrzliny prichytený 46 ročný občan, ktorý močil na verejnom priestranstve. Za budenie verejného pohoršenia a znečisťovanie mu bola uložená bloková pokuta.

11.12. sa pani z Dobšinej dostavila na oddelenie MsP, kde odovzdala sumu 50 eur, ktoré našla v bankomate s tým, že nevie komu peniaze patria, pred ňou vraj peniaze vyberala nejaká žena v bielej bunde. Hliadka MsP na základe záznamu KS zistila o koho sa jedná. Medzitým sa zábudlivá pani dostavila na oddelenie MsP a peniaze jej boli odovzdané.

12.12. hliadka MsP v nočných hodinách vykonala asistenciu pri spoločnom zákroku na Zimnej ul., kde došlo k úmyselnému narušovaniu občianskeho spolunažívania 22 ročným občanom, ktorý vbehol do domu kuchyne a napadol nájomníkov domu. Hliadka MsP poskytla asistenciu, vec realizuje OOPZ Dobšiná.

15.12. hliadka MsP zistila na zastávke SAD priestupok 58 ročnej občianky z Nižnej Slanej, ktorá si dlhú chvíľu skracovala fajčením čakaním na autobus. Za fajčenie v priestoroch zastávky jej bola uložená bloková pokuta.

17.12. pani z Dobšinej osobne oznámila, že jej vnučku napadli 2 neznáme voľne sa pohybujúce psy na Hronskej ul. smerom na Záhradnú ul. K zraneniu osôb nedošlo. Hliadka MsP s asistenciou ROH šetrením zistila 44 ročnú majiteľku, ktorej bola za nedovolený voľný pohyb psov uložená bloková pokuta.

18.12. Hliadka MsP zistila na ul. SNP občana z Poľska, ktorý predával spotrebný tovar bez príslušného povolenia. Za porušenie Trhového poriadku mesta mu bola uložená bloková pokuta, ktorú na mieste zaplatil.

19.12. nahlásil pracovník Podniku služieb poškodenie rozvodnej skrine pri klzisku na sídlisku. Na mieste zistil, že neznámy páchateľ vyraboval celú skrinku, ktorá slúžila na osvetlenie klziska. Vzhľadom na výšku spôsobenej škody, bola vec ako podozrenie zo spáchania trestného činu odovzdaná Polícii.

Ilustračné foto: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »