Krimi

Mestská polícia riešila v marci a apríli

Mestská polícia je poriadkovým útvarom mesta, ktorý má vlastné hospodárenie. Pri plnení úloh súvisiacich s činnosťou Mestskej polície majú jej členovia postavenie verejného činiteľa. Aj počas zimných mesiacov jej príslušníci dbajú na verejný poriadok v meste Dobšiná, čo dokazuje aj posledná správa z ich činnosti, ktorú zverejnil náčelník Michal Gergoš, za mesiace marec a apríl. Presvedčte sa sami, kde všade museli mestskí policajti zasahovať, pričom sa jedná iba o výber z množstva prípadov, ktoré musia niekedy riešiť denne.

1. marca. Oznámil učiteľ školy v Dobšinej, že mu neznámy páchateľ odcudzil mobilný telefón, ktorý mal uložený v stole. Na mieste bolo vykonané šetrenie vo veci podozrenia z krádeže, kde ako páchatelia boli zistení dvaja žiaci školy. Telefón bol vrátený v nepoškodenom stave majiteľovi, vec bola riešená v zmysle zákona.

8. marca. Oznámila predavačka predajne, že prichytili v predajni občianku mesta, ktorá mala pri sebe tovar a nezaplatila ho pri pokladni, jednalo sa o fľašu oleja. Tovar bol menovanej odňatý a vrátený do predajne.

13. marca. Oznámil zamestnanec mestského podniku, že mu niekto ukradol bandasku s naftou, ktorú mal pri rezerve na vozidle, keď bolo vozidlo odstavené na ceste. Na základe záznamu z kamerového systému boli vytypované podozrivé osoby, kde u jedného občana z Dobšinej, bola nájdená prázdna bandaska. Menovaný sa k činu doznal, uviedol že na krádež ho nahovoril občan z Rejdovej, ktorému aj potom naftu dal.

22. marca. Oznámila predavačka predajne na SNP ulici, že v predajni došlo ku krádeži. Hliadka na mieste zistili, že staršia občianka z Dobšinej si uložila pod šatstvo jeden balík rybie filé s úmyslom odcudziť, v čom zabránila predavačka. Nakoľko menovaná sa dopustila krádeže opakovane, bola vec odstúpená OOPZ pre podozrenie z trestného činu.

25. marca. Pozorný občan telefonicky oznámil na MsP, že niže mesta z lesa počuť ako niekto rúbe. Hliadka sa dostavila na miesto a pristihla v lesnom poraste nad cestou dvoch občanov Dobšinej 19 a 16-ročných, ktorí tam chystali drevo. Pri kontrole sa nevedeli preukázať potrebným dokladom a chystané drevo bolo nad stanovenou hrúbkou, bola vec odovzdaná OOPZ pre podozrenie z trestného činu.

30.marca. Vo večerných hodinách oznámil majiteľ zariadenia na Zimnej ulici, že v zariadení došlo k narušeniu verejného poriadku. Na mieste bolo zistené, že sa jedná o mladého muža z Dobšinej, ktorý opitý obťažoval hostí, nadával vedúcej a fyzicky napadol jej manžela po tom, čo ho chceli zo zariadenia vyviesť. Jednalo sa o známu firmu, kde tento pravidelne po požití alkoholu takto zamestnáva personál zariadení a policajtov. Za svoje konanie mu bola uložená pokuta.

1. apríla. V podvečerných hodinách zistila hliadka na Zimnej ulici pri Baníckom domčeku skupinku mladých, ktorí tam sedeli na schodoch a popíjali. Na mieste bolo zistené, že 25, 23 a 20 roční občania mesta, spolu s nimi aj 15 ročná dievčina, si urobili zo schodov bufet, kde popíjali alkohol, poškodzovali zariadenia znečisťovali okolie. Za svoje konanie im boli uložené pokuty. U mladistvej nebolo zistené požívanie alkoholu.

1. apríla. Vo večerných hodinách hliadka na ul. Banskej zistila potácajúcu sa osobu po vozovke, ktorá ohrozovala premávku. Na upozornenie hliadky nereagovala, začala hliadke nadávať skočila do Dobšinského potoka a snažila sa ujsť na druhú stranu. Po prebrodení potoka sa schoval vo dvore rodinného domu, kde ho hliadka premočeného našla. Na mieste bolo zistené, že sa jedná o 21 ročného občana z Dobšinej, ktorý si takto spríjemnil veľkonočnú „kúpačku“ . Za svoj výkon si zaslúžil pokutu.

5. apríla. Oznámil občan z Dobšinej, že mu neznámy páchateľ ukradol nohavice – rifle, ktoré mal zavesene na plote rodinného domu, kde si ich sušil. Nohavice potom videl oblečené na jednom občanovi z Banskej ulice. Šetrením bolo zistené, že 22 ročný občan zvesil z plota tam visiace nohavice, obliekol si ich a nosil po meste. Tento nákup nebol zadarmo, bola mu uložená pokuta a povinnosť uhradiť spôsobenú škodu.

17. apríla. Vo večerných hodinách na základe dožiadania OOPZ vykonané šetrenie pri údajnom pokuse o samovraždu. Hliadky vykonali zákrok na Zimnej ulici, kde občan z Dobšinej požil značné množstvo liekov a tieto zapil alkoholom. V danom prípade sa malo jednať o pokus o samovraždu, na základe tvrdenia príbuzných. Po požití upadol do bezvedomia. Na mieste boli vykonané potrebné úkony, bola privolaná RZP, ktorá menovaného previezla do Rožňavy. Prípad realizuje OOPZ.

19. apríla. V skorých ranných hodinách bolo na MsP oznámené, že dvaja mladí po ceste domov sa hlučne správali, vykrikovali a kopali do všetkého, čo im stálo v ceste. Na miesto vyslaná hliadka zbadala dvoch mladíkov, ktorí sa snažili schovať za auto. Jednalo sa o 28 a 25 ročných mladých mužov. Za svoje konanie si vyslúžili pokutu. Škoda , že zarobené peniaze neinvestujú niekde inde.

25. apríla. Sa dostavila osobne na MsP poctivá obyvateľka, ktorá našla na SNP ulici peňaženku s dokladmi, kartami a značnou finančnou hotovosťou. Na základe zistených údajov bola vyrozumená majiteľka, bývajúca trvalo v Pezinku. Poctivej nálezkyni patrí poďakovanie.

28.apríla. Počas hliadkovej činnosti zistený na Hronskej ulici hustý dym, ktorý vychádzal z dvora rodinného domu. Na miesta bolo zistené, že majiteľka domu spaľovala v zadnej časti dvora plastové, vrecia, fľaše a iný domový odpad. Za porušenie nariadenia o odpadoch jej bola na mieste uložená pokuta, ktorú zaplatí šekom.

Ilustračné foto: MsP