Krimi

Mestská polícia riešila v apríli 2017 aj tieto prípady

02.04.2017 o 12:30 hod. obyvateľ bývajúci Vyše mesta telefonicky nahlásil, že v smere na Žrebčín  nad lokalitou Strieborné, je vidieť nad lesným porastom hustý dym.  Po preverení udalosti hliadkou MsP, bolo vidieť valiaci sa dym v udávanom smere, keďže nebolo možne presne určiť v akom lesnom poraste došlo k požiaru, bol vyrozumený konateľ MsL, ktorý následné vykonal potrebné opatrenia na zabezpečenie ochrany lesa.

02.04.2017 o 11:15 hod. sa dostavila na MsP 80-ročná dôchodkyňa, ktorá oznámila, že jej neznámy páchateľ ukradol zo záhradky železnú lavičku. Ešte aktívna dôchodkyňa má  záhradku na Cintorínskej ulici, kde si pestuje zeleninu a na lavičke si  posedela a oddýchla, keď už nevládala. Deň predtým podvečer, keď odchádzala, tak tam bola a na druhý deň už našla len prázdne miesto. Páchateľ sa dostal dovnútra pravdepodobne cez porušené oplotenie.  Šetrením na mieste neboli zistené skutočnosti vedúce k páchateľovi, nikto si nič nevšimol. Vo veci je vykonávané objasňovanie pre krádež .

08.04.2017 o 18:00 hod. sa dostavil na oddelenie MsP 26-ročný občan z Dobšinej, ktorý uviedol, že keď prechádzal po Zimnej ulice, tak ho chcelo zraziť auto. Vodič zelenej Octavie strhol riadenie a namieril si to s vozidlom na neho, údajne s úmyslom ho zraziť. On sa zľakol a musel odskočil nabok, aby nedošlo k nehode. V tej rýchlosti si nevšimol vodiča, ani ŠPZ vozidla. Vo veci priestupku sa vykonáva objasňovanie.

08.04.2017 v popoludňajších hodinách hliadka MsP zistila v parku na Ulici SNP rozhádzané oblečenie a hračky. Kamerovým záznamom boli zistené tri deti, ktoré dotiahli nejaké vrece, urobili neporiadok a ušli preč. V ten deň sa ich nepodarilo stotožniť, na druhý deň bolo zistené, že len 8-ročný, ktorý so svojimi dvomi  kamarátmi 10 a 11-ročnými z Novej ulice, šiel k babke na SNP, kde vo vchode našli opreté nejaké vrece. Keď do neho nazreli, bolo plné prekvapení, hračiek a oblečenia. Vrece horko ťažko vytiahli na ulicu a pod stromom si rozoberali veci. To čo sa im páčilo si zobrali a zvyšok nechali tak na mieste. Neporiadok, ktorý po sebe zanechali potom upratali ich príbuzní. Ani majiteľ domu nevedel, odkiaľ sa vrece vzalo v ich vchode, pravdepodobne  ho tam nechali dobrí ľudia, ktorí chceli pomôcť sociálne slabej rodine a tak im do vchodu opreli vrece hračiek a oblečenia. Chceme touto cestou požiadať občanov, ktorí chcú darovať v rámci charity nejaké veci pre sociálne slabších, nech tieto distribuujú prostredníctvom terénnych pracovníčok mesta, takto sa dostanú určite do tých rodín, ktoré to potrebujú a neskončia na ulici, ako v tomto prípade, alebo ako minule porozťahované šatstvo po celej Novej ulici.

11.04.2017 o 11:40 hod. predavačka z predajne na námestí telefonicky oznámila krádež v obchode. Hliadka na mieste zistila 42-ročného občana z Dobšinej, ktorý si nenápadne do vrecka vložil parenicu, čo neušlo oku pozornej predavačky a pri pokladni zaplatil len za malé čučko a na tovar vo vrecku akosi zabudol. Najprv sa vyhováral, že nevie ako sa mu do vrecka dostala, potom, že mu ju tam niekto vložil. Nakoniec priznal, že ho na to nahovoril nejaký chlapec v predajni , ktorý mu navrhol, že keď mu parenicu vynesie, tak mu kúpi za to  čučko, čomu on , ako stále smädný neodolal. Jeho hlúposť mu bude pripomínať pokuta.

13.04.2017 o 11:30 hod. vykonala hliadka v súčinnosti s hliadkou OOPZ preverenie udalosti na Novej ulici, kde si chcel 41-ročný občan z dvora domu vziať jeho traktor, na ktorý však nemal oprávnenie. Našťastie mal traktor vybitú baterku. Menovaného však táto maličkosť od svojho zámeru neodradila, dal baterku nabiť a čas si krátil popíjaním. Nakoniec sa mu okolo 18:30 hod. podarilo traktor naštartovať, tak si sním ešte zašiel na SNP do predajne, kde si kúpil fľašu pálenky a s fľaškou v ruke nasadol do traktora a zamieril smerom dole po ulici, čo si už ale všimla hliadka MsP. Traktor bez evidenčných čísiel riadený vodičom bez vodičského oprávnenia, nakoniec Niže mesta zastavila privolaná hliadka OO PZ. Tá nadôvažok ešte zistila kontrolou vodičovi vyše 2 ‰ alkoholu v dychu. Nezodpovedný vodič sa bude za svoje konanie zodpovedať, traktor museli nakoniec z miesta odviesť rodinní príslušníci menovaného.

20.4.2017 o 19:00 hod. hliadka MsP počas kontroly zistila v objekte PS mesta Dobšiná Niže mesta osoby, ktoré sa snažili z objektu vyniesť drevené dvere. Jednalo sa o 38-ročného občana, ktorý so svojím 13-ročným synom a jeho 12-ročným kamarátom, vynášali dvere. Ako následne upozornila rómska občianska hliadka na CO, tieto osoby už predtým na osadu doniesli dvoje dverí, ktoré ako priznal menovaný pochádzali taktiež z objektu PS. Vo veci bol vyrozumený konateľ spoločnosti a dvere boli vrátené späť. Príkladnému oteckovi za jeho nevhodný vzor synovi a jeho kamarátovi, ale hlavne za krádež vecí bola uložená pokuta.

22.4.2017 o 08:15 hod. oznámil na MsP pozorný občan, že práve videl vozidlo s prívesom, ktoré pri prechádzaní križovatky na Troch ružiach tratilo z vozíka stavebný odpad a to kusy betónu, ktoré na vozovke vytvárali prekážku v premávke. Hliadka vozidlo pristihla na CO, kde vodič,  82-ročný dôchodca na otázku kam vezie ten stavebný odpad uviedol, že ho ide vyviesť na CO.  Dôchodca bol za svoju neopatrnú jazdu a pokus vysypať odpad mimo miesta na to určené potrestaný pokutou. Možno lacnejšie by ho vyšlo, ak by si objednal službu cez mestský PS, ktorý za prijateľnú cenu poskytuje občanom malý kontajner na odpad, ktorý aj potom odvezie.

Michal Gergoš, náčelník MsP