Krimi

Mestská polícia riešila v marci aj tieto priestupky

 

7.3. o 19.00 hod. nahlásila Rómska hliadka problém pri zatváraní predajne na SNP ulici. Na mieste bolo zistené, že o pomoc požiadala  predavačka predajne, pretože po otváracích hodinách sa dvaja 22 a 26-roční alkoholu chtiví občania  dobíjali do predajne a dožadovali sa nákupu v čase zatvárania. Rómska hliadka menovaných vyviedla von z predajne,  kde na ňu títo začali kričať, nadávať, vyhrážať sa a búchať na dvere predajne a dožadovali sa vpustenia do predajne. Za ich správanie im bola uložená pokuta.

8.3.sa vo večerných hodinách dostavil na MsP 22-ročný mladý muž z Dobšinej, ktorý oznámil, že pri vyberaní peňazí našiel v bankomate sumu peňazí, ktorú si tam musel predtým niekto zabudnúť. Majiteľ peňazí náhodou stretol hliadku MsP, ktorej sa posťažoval, čo sa mu stalo a tak sa dozvedel, že poctivý nálezca peniaze odovzdal na MsP, ktoré si na druhý deň aj majiteľ vyzdvihol. Poctivému nálezcovi ďakuje.

11.3. o 01.30 hod. hliadka MsP zaznamenala v Lipovej uličke  hluk a krik. Na mieste zistila dvoch 20-ročných mladých mužov z Drnavy a Vyšnej Slanej, ktorí si tam vybavovali svoje účty. Samozrejme v opojení a zápale boja zabudli na neskorú nočnú hodinu a na to, že rušia nočný kľud. Na mieste im bola uložená pokuta.

12.3.vo večerných hodinách MsP v súčinnosti s OOPZ vykonávala šetrenie pri objasňovaní krádeže peňaženky 43-ročného muža z Dobšinej. Ten sa vracal zo zariadenia a keď už odomykal bránku k domu, priskočili k nemu dvaja neznámi, ktorí ho sledovali a z vrecka nohavíc mu šikovne vytiahli peňaženku a ušli. V peňaženke okrem dokladov a peňazí mal aj stravné lístky, o čom boli oboznámené miestne prevádzky. Zlodeji hneď aj doplatili na svoju lakomosť, keď si v zariadení objednali pizzu a chceli platiť lístkami, všimla si to pozorná pracovníčka a bolo po večeri. Vec realizuje Polícia ako podozrenie z trestného činu.

13.3. o 22.50 hod. oznámil občan, že na cigánskej osade je bitka. Na základe oznámenia bol v súčinnosti spoločne s hliadkou OOPZ vykonaný zákrok na CO. Medzi rodinnými príslušníkmi dvoch rodín došlo k vzájomnému napádaniu sa. Bitku vyprovokoval 22-ročný, občan z Gemerskej Polomy, ktorý napadol otca z druhej rodiny, a tak sa do sporu zapojila samozrejme celá rodina. Spor bol príchodom hliadok ukončený a aktérovi bola uložená pokuta.

15.3. požiadal o pomoc mladý muž z Dobšinej, ktorý uviedol, že si  zabudol v bankomate väčšiu sumu peňazí. Bohužiaľ v tomto prípade sa jednalo o opačný prípad ako minule a nálezca sa pravdepodobne ulakomil a peniaze si nechal. Nálezca si však neuvedomuje, že svojím konaním porušil zákon.

20.3. o 13.00 hod. na MsP oznámil obyvateľ sídliska, že pod Pischlom je vidieť dym a pravdepodobne tam horí. Hliadka preverila udalosť na mieste. Bolo zistené, že oheň už smeruje k lesu, preto bol vo veci vyrozumený HaZZ. Do príchodu hasičov sa našlo niekoľko občanov zo Zimnej ulice, ktorí začali lopatami hasiť trávu. Požiar bol nakoniec zlikvidovaný.

26.3. v čase o 16.30 hod. sa osobne dostavil na MsP 19-ročný mladík, ktorý bol celý od krvi. Na otázku, čo sa mu stalo odpovedal, že doma popíjal so svojím 51-ročným otcom, pričom sa pohádali. Otec ho počas hádky sotil a on preletel cez sklenenú výplň na dverách a dorezal si hlavu. Keďže mladík z rany silne krvácal, bola privolaná RZP, ktorá ho odviezla na ošetrenie do Rožňavy.  Vinníkovi bola uložená pokuta.

28.3. v čase o 18.30 hod. nahlásila RH, že na Jarkovej ulici došlo k hromadnej bitke asi dvadsiatich občanov. Hliadka MsP preto požiadala o súčinnosť OOPZ. Na mieste sa nachádzalo  asi dvadsať občanov prevažne pod vplyvom alkoholu. K bitke došlo pre nezhody medzi dvoma rodinami a samozrejme do problému sa ako vždy zapojili všetci členovia oboch rodín a vzájomne sa napádali. To všetko bolo ešte sprevádzané hlasným krikom prítomných žien. Po príchode hliadok  nastala opačná situácia a nakoniec sa obe rodiny pustili do hliadky, preto museli byť použité donucovacie prostriedky.

29.3. o 13.00 hod. bolo počas hliadkovej činnosti zistené poškodenie vchodových dverí na objekte na Novej ulici. Majiteľ objektu bol vyrozumený a bolo vykonané šetrenie k objasneniu skutku. Jasno do prípadu vniesol ochotný občan, ktorý uviedol, že poškodenie spôsobil 38-ročný muž z Novej ul., ktorý nezvládol rovnováhu po ceste domov, spadol pri dverách na zem a ako samárne snažil dostať naspäť na nohy, tak kopol do dverí a rozbil ich spodnú časť.Podozrivý si chybu priznal, bol ochotný sa dohodnúť na náhrade škody a zaplatil aj pokutu.

30.3. o 14.10 hod. kričala za práve prechádzajúcou hliadkou po Jarkovej ulici 73 ročná predavačka v stánku, že pred chvíľou jej nejaký chlapec oblial energetickým nápojom odstavené auto, plechovku nastokol na anténu a hneď naskočil do autobusu. Hliadke ochotný vodič autobusu zastavil a ako podozrivý bol zistený 13-ročný chlapec z Vlachova, žiak školy, ktorý sa už viackrát zabával na jej úkor. V prípade je vykonávané šetrenie pre schválnosti a poškodzovanie cudzej veci .

– msp –

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »