Krimi

Mestská polícia riešila v januári aj tieto prípady

 

03.01.2017 o 13:00 hod. hliadka MsP pristihla na Kúpeľnej ulici 23-ročného občana zo Zimnej ulice a dvoch maloletých z Kúpeľnej ulice, ako sa trápili so starými doskami a trámami, ktoré vraj  zobrali z takého starého domu na ulici a berú si ich na kúrenie. Ako drevo vrátili späť do objektu, tak hliadka v uvedenom dome pristihla ďalších dvoch občanov, ktorí si riešili nedostatok paliva v čase zimy rozoberaním drevených konštrukcií objektu. To , že z cudzieho brať sa nevypláca, im budú pripomínať uložené pokuty.

04.01.2017 o 13:30 hod. oznámila 24-ročná občianka mesta, že prechádzala po ulici SNP, keď zrazu z otvorenej bránky rodinného domu vybehol malý pes, uhryzol ju do lýtka a odbehol. Majiteľka psa na mieste sa preukázala očkovaním uviedla, že pes musel vybehnúť, keď niekto zabudol zatvoriť bránku. Aby majiteľka psa nezabúdala, že je to majiteľova povinnosť  zabezpečiť si psa, za porušenie nariadenia, jej bola uložená pokuta.

06.01.2016 o 19:15 hod. sa na oddelenie MsP osobne dostavila 14-ročná poctivá nálezkyňa, obyvateľka mesta, kde odovzdala nájdený mobilný telefón, ktorý našla  na Jarkovej ulici. Hliadka zistila a preverila majiteľa mobilného telefónu a následne si ho osobne prevzal majiteľ z Prešova.

10.01.2017 o 17:45 hod. predavačka z predajne na Námestí baníkov telefonicky oznámila, že sa v predajni nachádza opitý občan, ktorý tam vykrikuje a nadáva. Hliadka na mieste zistila 48-ročného občana z Rožňavy, ktorého po značnom požití alkoholu asi prepadol smäd, tak si na predajni jednoducho otvoril fľašu nealkoholického nápoja, a potom ju vrátil späť do regálu. To si však všimla predavačka, no  ako ho na to upozornila , tak začal vykrikovať a nadávať. Schladila ho až privolaná hliadka, ktorá ho predviedla na oddelenie, kde mu pripomenula pokutou ako sa ma správať a ako sa nakupuje v predajni v našom meste.

11.01.2017 o 10:40 hod. hliadka MsP natrafila na občana nášho mesta, ktorý kradol palivové drevo a haluzinu a následne ju ukladal na vozík. Celá vec sa udiala na Ulici kúpeľnej v lese, ktorý patrí Mestským lesom Dobšiná. Po prešetrení udalosti a vykonanom šetrení sa vec realizovala ako priestupok krádeže, za ktorú dostal páchateľ blokovú pokutu.

13.01.2017 o 19:50 hod. počas hliadkovej činnosti hliadka MsP na Jarkovej ulici zaznamenala hluk, ktorý bolo počuť smerom zo zastávky SAD. Keď prichádzala na miesto, pristihla 24ročného občana z Hronskej ulice, ktorý kopal do smetného koša na zastávke. Menovaný si takýmto spôsobom vybíjal svoju silu, umocnenú množstvom vypitého alkoholu na zariadení zastávky. Keďže túto nevedel krotiť ani po príchode hliadky, tá musela použiť na jeho umravnenie zákonné výchovné prostriedky. Bol predvedený na oddelenie, kde mu  jeho konanie v amoku  bolo aj patričné finančne ohodnotené.

14.01.2017 o 10:00 hod. občianka nášho mesta osobne oznámila, že si deň predtým zabudla v predajni na pulte mobilný telefón. Hliadka na mieste vykonala šetrenie, kde majiteľka obchodu uviedla, že včera našla mobilný telefón na pulte, keď sa spýtala prítomných, tak sa k nemu prihlásila jedna občianka, že vraj je to jej telefón. Podľa opisu bola stotožnená 45ročná občianka z Kúpeľnej ulice, ktorá po príchode hliadky hneď pohotovo uviedla, že áno mobil našla a práve sa ho chystala zaniesť na oddelenie. Mobil dobrovoľne vydala a ten bol nepoškodený vrátený majiteľke a nálezkyni za jej podvodný pokus privlastnenia si cudzej veci bola uložená pokuta.

17.01.2017 o 14:00 hod. sa dostavil osobne na oddelenie MsP majiteľ chatky na Pischli, ktorému doprovod robili dvaja občania nášho mesta, ktorých pristihol pri svojej chatke. Jednalo sa o 19 a 32-ročného občana zo Zimnej ulice, ktorí si našli pohodlný spôsob ako si zadovážiť drevo v čase zimy. Našli zásoby narúbaného dreva pri chatke, tak si jednoducho z neho nabrali a chceli odviesť domov. Ich šikovnosť v zaobstarávaní dreva bola ocenená aj finančne pokutou.

17.01.2017 o 15:15 hod. rómska občianska hliadka počas svojej služby zistila pretrhnutý kábel na Zimnej ulici . Hliadka MsP na mieste zistila, že v dôsledku poveternostných podmienok došlo  k uvoľneniu kábla nad cestou, ktorý potom zachytilo a strhlo prechádzajúce nákladné motorové vozidlo. O celej veci bola informovaná firma, ktorá je majiteľom kábla na pripojenie internetu.

19.01.2017 o 12:10 hod. nahlásil obyvateľ Slnečnej ulice, že dňa 17.01.2017 prechádzal so svojim motorovým vozidlom po prístupovej ceste k jeho domu a dostal defekt, kde mu pri oprave z kolesa vytiahli niekoľko centimetrovú samoreznú skrutku.  Na tom by nebolo samozrejme nič zvláštne, ale keď prechádzal úsekom peši, tak našiel takýchto skrutiek niekoľko desiatok rozsypaných po ceste, čo už asi náhoda nebola a tie musel pravdepodobne niekto úmyselne rozsypať. Páchateľ za poškodzovanie cudzej veci sa nevyhne finančným nákladom.

21.01.2017 o 16:30 hod. oznámila pracovníčka potravín, že v predajni prichytila pri krádeži jedného občana. Hliadka na mieste zistila 51-ročného obyvateľa z Dobšinej, ktorý si chcel asi poriadne dochutiť jedlo, tak si pod odev vložil tri ochucovacie pasty a snažil sa s nimi z predajne odísť, čo si však predavačka všimla. Keďže to nebola jeho prvá snaha takýmto spôsobom si prilepšiť a v priebehu roka sa dopustil niekoľkých krádeží, bolo vo veci vyrozumené OOPZ, či sa nejedná už o trestný čin. Vec realizuje Polícia SR.

25.01.2017 o 17:00 hod. nahlásil obyvateľ mesta krádež motorovej píly. Ku krádeži malo dôjsť na Novej ulici, kde bol pomôcť jednej známej popíliť drevo motorovou pílou. Keď skončil, tak ho majiteľka pozvala dnu na malé občerstvenie, tak si pílu odložil k vchodovým dverám domu. Vo vnútri sa zdržal len krátko a keď vyšiel, tak s hrôzou zistil, že píla tam už nie je. Hliadka MsP vykonala na mieste  šetrenie, kde sa však nepodarilo zistiť skutočnosti vedúce k zisteniu páchateľa. Po páchateľovi, ktorý sa dopustil krádeže a vstúpil na cudzí pozemok neoprávnene, je vykonávané šetrenie v zákonnej lehote.

26.01.2016 o 22:00 hod. na oddelenie MsP dobehol 20-ročný podgurážený občan zo Zimnej ulice. Mal zakrvavené ruky a oznámil, že sa pobil so svojím bratom. Po ňom dobehol aj jeho 22-ročný brat, v takom istom stave a začali si vykrikovať. Vec vysvetlili až ich manželky, vraj mali oslavu a niečo popili, tak sa začali s bratom hádať, kde jeden v amoku porozbíjal poháre na stole, na ktorých si aj poranil ruku a druhý zato, že ho brat šiel udať, tak mu sekerou rozbil plot. Manželky si ich zobrali domov, ale jeden z bratov po ceste začal zase vystrájať, tak musela opäť zasiahnuť hliadka. Po vytriezvení im okrem škody, ktorú si navzájom spôsobili, budú udalosť pripomínať aj uložené pokuty.

Michal Gergoš, náčelník MsP Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »