Krimi

Mestská polícia v Dobšinej riešila v septembri aj tieto prípady

03.09.2016 o 15,30 hod. obyvateľka mesta telefonicky oznámila, že jej 33 ročný syn prišiel domov v podnapitom stave a správal sa pritom agresívne, pričom búchal a trieskal nábytkom. Po príchode hliadky na miesto bol  už menovaný ukľudnený, nakoľko sa však jednalo o osobu ktorá, užíva lieky a bol predpoklad, že bude pokračovať vo svojom konaní,  bola privolaná  RZP. Na miesto sa dostavili aj hliadka OOPZ, ktorá následne pre prípad agresívneho správania sa, asistovala pri odvoze pacienta RZP do Rožňavy. Vec realizuje OO PZ SR.

05.09.2016 o 15,00 hod. oznámila zamestnankyňa zariadenia, že sa jej vyhrážal bitkou, hrubo a vulgárne sa k nej  správal jeden z ich mladistvých chovancov. Hliadka na mieste vykonala šetrenie, kde problém údajne vznikol pre financie a 16 ročný mládenec mal problém s rešpektovaním autority, a tak začal vulgárne nadávať a vyhrážať sa vychovávateľke. Svojím hrubým správaním nielen že dával zlý príklad ostatným, ale narušil občianske spolunažívanie, čím sa dopustil priestupku, za ktorý mu bola v zmysle zákona uložená aj sankcia.

07.09.2016 o 12,30 hod. telefonicky oznámila učiteľka školy, že jej v práci niekto ukradol peniaze. Hliadke uviedla, že peniaze mala v peňaženke v zborovni, spomenula si, že predtým tam bola jedna občianka so synom prváčikom. Nakoniec maloletého 6 ročného školáka hliadka našla doma, kde sa aj priznal, že 10.-€ z peňaženky vybral. Tie  jeho matka  hneď aj minula, ani veľmi neskúmala odkiaľ ich má, vraj si myslela  že ich našiel. Vec bola odložená a matka maloletého peniaze musela vrátiť poškodenej.

08.09.2016 o 11,15 hod. telefonicky oznámil riaditeľ školy, že majú podozrenie z požitia alkoholu žiakom . Hliadka MsP na mieste vykonala dychovú skúšku u 13-ročného žiaka z Vlachova, pričom mu namerala 0,44 ‰ alkoholu v dychu. Alkohol – becherovku si odlial u strýka do 0,5 l plastovej fľaši, ktorú si priniesol so sebou do školy. Ponúkol aj spolužiakov, ale vraj odmietli, až na jedného, ten však nenafúkal.  Zároveň  bola o skutku vyrozumená zákonná zástupkyňa maloletého, ktorej bola za konanie jej syna uložená sankcia.

09.09.2016 o 14,50 hod. bola nahlásená krádež v predajni na námestí. Ako podozrivá v predajni bola zistená 56 ročná poriadkumilovná občianka mesta, ktorá si vložila do tašky čistiace prostriedky za 8,30.-€ a bez zaplatenia chcela odísť, čo si však všimla pozorná predavačka. Tovar bol vrátený do predajne a upratovania chtivej občianke za jej pokus bola uložená pokuta.

14.09.2016 o 22,15 hod. na požiadanie v rámci súčinnosti s OOPZ hliadka MsP mala zabezpečiť miesto dopravnej nehody. Na mieste pri píle našla havarované osobné motorové vozidlo, ktoré prerazilo zábradlie a skončilo v potoku.  Vo vozidle sa nik nenachádzal. Na miesto boli privolaní  hasiči a bolo vykonané šetrenie po vodičovi. Ako majiteľ bol zistený 63 ročný obyvateľ Dobšinej, ktorý uviedol, že vozidlo mu bolo odcudzené. Šetrením v neďalekej osade boli postupne zistení piati podozriví mladiství, ktorých doma poschovávali. Nakoľko mali zranenia, bola privolaná RZP, ktorá ich previezla na ošetrenie. Priznali sa , že využili keď majiteľ stratil kľúče od vozidla a keďže ho poznali vedeli, ktoré je jeho vozidlo, tak sa chceli povoziť.  Ich jazda bez oprávnenia a patričných zručnosti však skončila na prvej zákrute. Prípad realizuje Polícia pre podozrenie z trestného činu.

20.09.2016 o 09,45 hod. predavačka predajne na námestí telefonicky oznámila krádež tovaru v predajni. Hliadka na mieste na základe poskytnutého záznamu kamerového systému v predajni zistila, že kupujúca žena vo veku od 50 do 60 rokov, po skončení leta si pravdepodobne robila zásoby na nasledujúcu letnú sezónu a do tašky si vložila 4 ks. ženských plaviek a potom z predajne bez zaplatenia odišla. Osoba na zázname nebola spoznaná, pravdepodobne sa nejednalo o obyvateľku Dobšinej. Bolo vykonané šetrenie , kde sa však v tom čase nepodarilo zistiť páchateľku krádeže, majiteľ predajne poskytol záznam na porovnanie.

21.9.2016 o 14,00 hod oznámil na MsP 30-ročný občan z Dobšinej, že mu deň predtým keď boli na návšteve , vymenila suseda jeho nový mobil za starý. Hliadka na mieste vykonala šetrenie, kde 18 ročná suseda uviedla, že mobil si museli vymeniť keď spolu sedeli a popíjali. Za prítomnosti hliadky si ich vymenili.

26.09.2016 o 15,50 hod. na požiadanie OOPZ v rámci súčinnosti vykonali hliadky šetrenie vo veci zistenia majiteľa voľne pobehujúceho prasaťa po ceste, ktoré nahlásili vodiči idúci smerom na kopec. Pokiaľ sa jedna  hliadka snažila zabezpečiť priechodnosť komunikácie na kopci, druhá zisťovala majiteľa prasaťa, ktorého nakoniec našla na Skalnej ulici. Bol vyrozumený, aby si svoje prasa s turistickými chúťkami zabezpečil. Majiteľ v tomto prípade je povinný si zabezpečiť chované zvieratá aby nevnikali na iný pozemok, ani nijak inak nebehali po komunikácii. Vec realizuje OOPZ.

27.9.2016 o 11.00 hod. hliadka MsP bola preveriť telefonické oznámenie, kde otec poškodenej oznámil, že jej dcéru dobodal jej druh a držal ju doma zatvorenú. Hliadka na mieste zistila, že 30 ročný občan z Dobšinej sa večer predtým pohádal so svojou družkou, ktorú mal následne bodnúť nožom do nohy a nedovolil jej  odísť z domu. Tej sa ráno podarilo ujsť a z domu rodičov vec nahlásili. Na miesto sa hneď dostavila aj hliadka OOPZ, ktorá si vec prevzala a realizuje ako podozrenie z trestného činu.

28.09.2016 o 15,00 hod. občianka Nižnej Slanej oznámila, že jej po prechádzaní po Tureckej resp. Zimnej ulici neznáme deti hodili kamene do zadných dverí jej nového osobného motorového vozidla, pričom jej poškodil lak na vozidle a po čine ušli do domu . Ako páchateľ bol na mieste zistený 3 ročný maloletý, ktorý bez dozoru rodičov sa zabával hádzaním kameňov a pritom trafil vozidlo. Skutok bol odložený a následne bola o veci upovedomená oznamovateľka.

Michal Gergoš. náčelník MsP