Mesto podporilo dotáciami športové a nešportové organizácie

Na pôde včerajšieho Mestského zastupiteľstva sa prejednávali aj dotácie. Z rozpočtu mesta sú tak každoročne podporené organizácie na území mesta Dobšiná. Tie, si podľa platných zákonov a VZN miest nevynímajúc Dobšinú, môžu uplatniť svoje žiadosti. Tieto peniaze pochádzajú z verejných prostriedkov a sú využité na činnosť organizácií, pričom požiadavkou je pôsobnosť v našom meste a využitie pridelených prostriedkov na reprezentáciu mesta, prípadne verejnoprospešnosti. Pozrime sa preto spoločne, koľko subjektov si tento rok nárokovalo dotácie z mestského rozpočtu.

Dovedna si žiadosť o dotáciu podalo až 15 športových a nešportových organizácií. Spolu žiadali 51 900 eur.  Na návrh komisií sa Mestská rada sa uzniesla, že tieto požiadavky však nemožno splniť predovšetkým z dôvodu nedostatku vyčlenených prostriedkov a preto organizáciám bolo prerozdelených 29 500 eur. V prehľadnej tabuľke si môžete pozrieť, ktoré organizácie boli podporené dotáciou a vo videu nájdete podrobné odôvodnenia a tiež odporúčania pre organizácie samotné.

dotac

Foto & video: Redakcia MD