Mesto bude rokovať o odkúpení Ľudovej záhrady

Obyvatelia Dobšinej sa dlhodobo nevedia zmieriť s faktom, že areál Ľudovej záhrady, situovaný vyše mesta nie je v mestských rukách, aj keď ho vybudovali ich starí rodičia. Vlastníkom sa po viacerých vlastníckych obmenách stala firma ISA Schwimbersky Slovakia s.r.o. , ktorej konateľ Igor Schwinbersky  vlastní na území Dobšinej viacero objektov, ktoré sú podľa miestnych v dezolátnom stave a dlhodobo im nie je venovaná starostlivosť, akú si zasluhujú. O to viac včera šokovala poslancov Mestského zastupiteľstva informácia o ponuke predaja jedného z objektov portfólia spomínanej firmy.

Ponuka na odpredaj bola doručená Mestskému zastupiteľstvu, ktorú predniesol vedúci odboru majetku pri MsÚ Eduard Tišliar. Jednalo sa o celý areál Ľudovej záhrady aj s priľahlým táborom, ktorý firma ISA Schwimbersky odhadla na 1 200 000 eur. To je podľa väčšiny poslancov neprijateľná čiastka a viacerí sa priamo vyjadrili, že za touto ponukou, ale aj mnohými udalosťami, ktoré sa v poslednom období v areáli dejú, vidia istú účelnosť.

Po obšírnej rozprave poslancov k tomuto bodu sa ale všetci zhodli na tom, že  priamo odmietnuť ponuku by bolo chybou a nechcú dať definitívnu červenú tomu, aby sa Ľudová záhrada mohla niekedy ocitnúť vo vlastníctve mesta. Mestskí poslanci teda schválili uznesenie, v ktorom sa zaviazali ďalej jednať s vlastníkom a to najmä o cene ponúkaného objektu a samotných podmienkach prípadného predaja. Z tohto bodu včerajšieho rokovania vám pod príspevkom prinášame úplné video pod príspevkom.

Foto & video: Redakcia MD