Mesiace hľadajú chybu na námestí

Už dva mesiace prešli od toho, čo sme vás informovali o problémoch, ktoré nastali na vynovenom námestí v Dobšinej. V tom čase na tejto ploche bolo vidieť najmä pracovníkov firmy Erpos zo Žiliny, ktorá realizovala rekonštrukciu centrálnej mestskej zóny. Nejednalo sa pritom iba o obyčajnú údržbu, ale pracovníci dorazili do Dobšinej na podnet vedenia mesta, z dôvodu, že technológia, ktorá je pod námestím použitá, sa začala kaziť, až prestala fungovať úplne.

Vtedy pre nás vedúci pracovník firmy Erpos povedal: „Vymieňame drevené obloženie na lavičkách, tiež obnovujeme nátery, no čo je horšie problém je tu s vodou. Celá šachta pod námestím bola zatopená, čerpadlá tiež a vidím to asi na tri týždne práce, kým sa znovu všetko sfunkční. Bude to ťažké, jednak pre prístupnosť k zariadeniam, ale tiež technologicky.“ Dokončil pre náš portál pracovník a mnohí čakali, že sa problémy okolo námestia odstránia.

Opak je však pravdou a aj po dvoch mesiacoch je stav rovnaký. Navštívili sme preto Mestský úrad, kde nám na naše otázky odpovedal vedúci odboru výstavby Jaroslav Oravec. „Momentálne problém reklamujeme, no vždy tam niečo nastane. Je tam nejaká chyba, ktorá sa nachádza na strojníckej časti. Pracovníci to vždy opravia, ale stále to vyhodí a to sa opakuje stále. Znovu príde aj projektant a pokúsi sa nájsť chybu, ktorá to spôsobuje. Riešime to samozrejme v rámci záruky, no uvidíme či nám bude uznaná v závislosti od chyby.“ Dokončil pre náš portál vedúci odboru výstavby pri MsÚ Jaroslav Oravec.

Je nateraz nejasné, kedy bude zase plne funkčné miliónové námestie v Dobšinej, ale podľa slov kompetentných sa na tomto probléme intenzívne pracuje a hľadá sa chyba, ktorá námestiu spôsobuje problémy. Na záver dodajme,  že celkové výdavky na projekt rekonštrukcie námestia boli 1 058 464,58 eur a mesto Dobšiná získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 1 005 541,34 eur. Mesto samotné sa tak spolupodieľalo sumou 52 923 eur.

Ilustračné foto: Redakcia MD