Kultúra

Mesiac lesov na Základnej škole v Dobšinej

 

Apríl ako mesiac lesov si pripomíname na území Slovenska  od roku 1952. Určite nielen v apríli, ale aj po celý rok by sme mali myslieť na to, ako chrániť a udržiavať naše lesy čisté. Žiaci Školského klubu – ZŠ Dobšiná sa preto každoročne zapájajú v rámci ekologickej výchovy a „Dňa Zeme“ do triedenia a spracovania odpadového materiálu. Vytvorili spoločne nádherné veci, ktoré stoja za povšimnutie a pochvalu si zaslúžia ich šikovné ruky.

Okolo nás sa objavuje mnoho vhodných materiálov na tvarovanie a možnosti využitia odpadového materiálu. Práca s týmto materiálom je síce práca, no tvorivá a zaujímavá. Odpadový materiál predstavuje osobitnú kategóriu materiálov, používaných pri praktických činnostiach na základnej škole.

Chceli sme teda pripomenúť „Deň zeme“ a separovanie odpadu aj ostatným žiakom, a tak sme vo vestibule školy zhotovili nástenku a výstavku s touto tematikou. Ale týmto sa naše aktivity neskončili. V ŠKD sme zorganizovali k mesiacu lesov aj besedu s poľovníkom pod názvom „Chráňme naše lesy“, kde si deti upevnili svoje poznatky o prírode a ich obyvateľoch. Ďalej sme súťažili a vyskúšali sa v súťaži „Poznáme zvieratká?“. Deti radi súťažia, tvoria a ich energia je nevyčerpateľná a tak sa tešíme na ďalšie spoločné akcie.

ŠKD pri ZŠ v Dobšinej, S. Horváthová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »