Šport

Memoriál Rudolfa Andogu na Dobšinskom kopci

 

V sobotu 6. mája 2017 sa na Dobšinskom kopci, v časti Gugel lietal v poradí XIII. ročník Memoriálu Rudolfa Andogu. Jedná sa o súťaž leteckých modelárov. Táto súťaž bola z dôvodov konania WC Slovakia Open zo septembrového termínu preložená na májový termín a to na 6.-7.mája 2017. Predpovede počasia celý týždeň neveštili nič dobré – prehánky, slabý vietor všelijakých  smerov, len nie tých správnych pre DK. Lenže ta predpoveď čo sa tyká sily vetra neplatí pre Gugel, kde panujú a platia iba „guglianske“ pravidlá. Presne podľa predpovede na Gugli sedel smer, ale sila na juhu bola od  3. do 15.metrov. Na súťaž sa dostavili piati –  tí naozajstní „ftriefkári“, ktorí doposiaľ nevynechali ani jednu príležitosť zalietať si na vynikajúcom svahu, ktorý ešte nikdy nesklamal.

V priateľskej a dobrej športovej atmosfére, bez stresov sme odlietali 10 letových kôl s vynikajúcimi časmi, ktoré sa dosahujú iba na DK a možno ich smelo porovnávať s hociktorou medzinárodnou súťažou vrátane majstrovstiev sveta! Veď 28 časov pod 60.00 sekúnd hovorí za všetko. To sa v podmienkach Slovenska dosahuje iba na Dobšinskom kopci a nikde inde!

Opäť sa raz potvrdilo to, čo stále hovorievam, že podmienky na kopci sa nedajú iba tým čo udáva predpoveď, ale skutočným dlhoročným pozorovaním a dokonalým poznaním svahov, na ktorých organizujeme súťaže a nie od stola v obývačke od PC. Ja ako usporiadateľ súťaže ďakujem všetkým pilotom, rozhodcom za dobrú športovú atmosféru, výborné športové výkony a chcem vysloviť prianie, ale aj presvedčenie, že Gugel nesklame ani počas seriálovej súťaže M-SR 10.-11. júna 2017, na ktorú pozývam všetkých pilotov, ktorí vedia čo je FAIR PLAY!

Mgr. Štefan Andoga, riaditeľ súťaže, foto: Juraj Karika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »