Kultúra

Medovníkové popoludnie v ZŠ

 

V pondelok 12. decembra sa v III. A triede stretli tri generácie šikovných Dobšinských gazdiniek a pani učiteliek. Popoludnie strávili v príjemnej predvianočnej atmosfére pri výzdobe medovníčkov. Babičky a mamičky odovzdali svoje cukrárske umenie ďalšej generácii a popri práci zaspomínali na predvianočné zvyky.

Šikovní žiaci 1.- 4. ročníka preukázali svoju trpezlivosť a kreativitu. Práca ich zaujala tak, že nevnímali ani čas. Vyzdobené medovníčky boli nasledujúci deň vystavené a ponúknuté na predvianočnej výstavke v Kultúrnom dome. K spolupráci rodičov, školy a detí sa zúčastnení žiaci vyjadrili:

1.A trieda:

Tobias Ján Šoltés: Páčilo sa mi, že som sám mohol zdobiť perníčky a mamka mi pomáhala. Zdobil som už z trubičiek, a teraz som skúsil s vrecúškom, ale mi vytekala poleva. V budúcnosti by som chcel vyrábať niečo aj pre chlapcov, napríklad lietadlá, autíčka, alebo niečo chlapčenské. Emka Brdiarová: Najviac sa mi páčilo, že bola mamka so mnou v škole. Sofia Sadlowska: Potešilo ma, že mi mamka pomáhala. Najviac sa mi páčilo zdobenie s bielou polevou.

2.A trieda:

Ema Marcišová: Najviac sa mi páčilo ozdobovanie perníčkov. Boli veľmi pekné a dobre som sa bavila. Dianka Hutníková: Mamka bola v práci, ale som rada, že som sa mohla zúčastniť a pomáhala mi kamarátka Lenka. Terezka Vikartovská: Najviac sa mi páčilo, že mamka mala na mňa čas. Všetko sa mi páčilo, aj to že som tam mala kamarátky.

3.A trieda:

Bianka Macková: Bola som s mamkou. Som šťastná, že prišla, cítila som sa pri nej dobre. Pomáhala mi a niekedy aj dobre poradila.

4.A trieda:

Sara Šoltésová: Cítila som sa ako doma. Bola som s mamkou a bratom Tobiasom. Janka Liptáková: Bolo to pekné, páčili sa mi farby na výzdobu, aj ako to bolo pripravené. Tamarka Šoltésová: Páčili sa mi medovníčky aj farby. Prišla som sama, ale pomáhala mi Jankina mama a pani učiteľka.  Pozitívne a inšpiratívne vyjadrenia detí nás potešili. Ďakujeme všetkým účastníkom za prijaté pozvanie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Krásne Vianoce prajú pani učiteľky zo ZŠ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »