Kultúra

Materská škola ožila karenevalom

 

Karneval v materskej škole otvorili dve šašulienky – Monika a Ivetka tanečnou improvizáciou na známu pieseň Lady karneval, ktorou navodili už v úvode  dobrú náladu. Postupne sa pridávali aj ostatné deti, ktoré sa zároveň predstavovali kamarátom vo svojich prekrásnych maskách. Trieda zrazu ožila rôznymi rozprávkovými bytosťami – princeznami, kráľmi, žabkami, pirátmi, čarodejnicami………. a potom už všetci mali možnosť vyšantiť sa pri skvelej hudbe. Oddych deti využili hravou formou:„ Diváci v hľadisku hádali  názov rozprávky, ktorú si ich kamaráti spolu s pani učiteľkami vopred pripravili a zároveň zahrali.“

Potom pokračovali vo voľnej zábave. Na karnevale nechýbalo ani malé občerstvenie. Deti sa tešili aj na záver karnevalu, a to hlavne na losovanie tomboly, z ktorej mali obrovskú radosť. Výhra sa ušla každému. Aj touto cestou sa vedenie MŠ chce poďakovať všetkým sponzorom, ktorí prispeli do tomboly (rodičom, vedeniu mesta Dobšiná, Matici slovenskej), a tým urobili veľkú radosť deťom. Z karnevalu odchádzali všetci s dobrou náladou, príjemnými pocitmi a novými zážitkami.

Mária Gazdíková & Monika Klausmanová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »