Máme majstrov Slovenska v stolnom tenise i atletike

Po úspešnom zvládnutí regionálneho kola sa naše postupujúce deti z CPDaR zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v stolnom tenise, futbale a atletike. A že sme sa nešli len tak uspokojiť s olympijskou myšlienkou o zúčastnení vás presvedčia nasledujúce riadky.

V prvom dejisku súťaží dňa 23.05.2019 v Ružomberku  sme potvrdili svoju viacročnú dominanciu v stolnom tenise a po súrodencoch Gabike a Jakubovi vystúpil teraz na najvyšší stupeň Lukáš Polanecký, ktorý spolu s Virginiou Jánovou ovládli i súťaž v mixe. Za zmienku stojí aj 5. miesto Jakuba, ktorému cestu za obhajobou prekazil doslovne v „bratovražednom“ súboji brat Lukáš v štvorfinále. Dňa 04.06.2019 cestovali naši futbalisti na futbalový turnaj do Hybe, kde po jednej výhre 3:0 so S. Vlachmi a prehre 1:2 so Žilinou obsadili celkové 7. miesto.

Dňa 10.06.2019 sme sa vydali na dlhú cestu do Čilistova, kde na druhý deň prebehli súťaže v atletike. Veľkým zážitkom pre deti bolo už to, že boli ubytovaní v luxusnom hoteli odkiaľ deň predtým odchádzali na kvalifikačný zápas do Azerbajdžanu naši futbaloví reprezentanti. Zápolenia sa zas uskutočnili v prekrásnom atletickom stánku, v ktorom sa bežne konajú medzinárodné súťaže ozajstných atletických šampiónov.

Nás najviac potešila Marcela Horváthová, ktorá priam deklasovala svoje súperky v behu na 800 m a časom 2 min. 43 sek. vytvorila jeden z najhodnotnejších výkonov podujatia. Tento fantastický výsledok ešte doplnili krásnymi výsledkami aj ďalšie deti. Striebrom sa v behu na 800 m mohol popýšiť Alexander Lalík i Dominika Kroščenová na 300 m trati. 3. miesto obsadila Mária Dunková v behu na 600 m. 6. miestom ešte zabodovala aj Klaudia Čonková vo vrhu guľou.

Sme hrdí, že tak ako aj po minulé roky aj teraz sme potvrdili vysoký kredit nášho zariadenia a opäť sme sa dostali do najlepšej pätice družstiev z celého Slovenska. Deťom ďakujeme za vzornú reprezentáciu a dúfame, že sa naši medailisti nestratia ani na medzinárodnej súťaži, ktorá sa uskutoční v septembri 2019. Na súťaže deti pripravovali vychovávatelia: Marek Leško, Pavol Leško, Marta Smreková. Veľké poďakovanie patrí aj pani riaditeľke a všetkým zamestnancom zariadenia, ktorí sa svojim každodenným servisom a často nie ľahkou prácou podieľajú na úspechoch našich detí.

Text & foto: Bc. Marek Leško