Kultúra

Mama je ten najlepší človek, ktorý nám vstúpil do života

 

O kráse mesiaca máj je napísaných veľa básní. Presviedča nás o tom aj rozkvitnutá, voňajúca príroda a tiež aj sviatok, ktorému je vyhradená druhá nedeľa – Deň matiek. Pre niekoho bezvýznamný deň, pre mnohých veľmi vzácny. Mama je ten najlepší človek, ktorý nám vstúpil do života. Je to najdrahší dar, ktorý máme. Dar, ktorý nezvädne, nepokazí sa, nestratí. V detstve ju vidíme ako človeka láskavého a milujúceho. Len pri nej máme pocit bezpečia. Aj takto ju vnímame bezbrannými detskými očkami. V dospelosti sa naše vnímanie posúva ďalej. Je to stále tá istá láskavá a obetavá mama, no znamená pre nás oveľa viac. Je to náš anjel s najláskavejším srdcom, nenahraditeľný a nesmierne dôležitý. Je krásne keď môžeme v tento deň zablahoželať svojej mame. Niektorí si to ani neuvedomujú a berú to ako samozrejmosť. No mnohí sa k nej v tento deň už len v mysli prihovárajú a spomínajú. Žiadnej mame by sa nemalo stať, aby v tento deň ostala sama a bez povšimnutia.

Malým darčekom k tomuto sviatku sme sa snažili potešiť všetky mamy, babky aj krstné mamy aj my, centrum voľného času detí a mládeže, našou slávnostnou akadémiu, ktorá sa konala v nedeľu, 8. mája v kultúrnom dome. Už pri príchode do sály podaroval náš maskot Slniečko všetkým mamám malé srdiečko. Nasledoval náš slávnostný program, v ktorom sa deti predviedli so svojimi vystúpeniami. Súčasťou bolo aj vystúpenie speváckeho zboru Jednoty dôchodcov z Dobšinej, ktorým aj touto cestou ďakujeme. Veľmi nás potešila bohatá účasť divákov, ktorí aj v tento pekný májový deň prišli podporiť naše podujatie.

Mgr. Sylvia Tešlárová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »