Majstrovstvá republiky budú v Dobšinej

Vážení občania a všetci priaznivci silového športu, ale aj športu všeobecne. Dovoľujem si vás pozvať dňa 31.marca (sobota) a 1.apríla (nedeľa) na Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska v silovom trojboji, ktoré sa uskutočnia v kultúrnom dome Dobšiná. Podujatie organizuje domáci klub Fitness Calisto Dobšiná v spolupráci klubu KST JP Stav Herkules Rožňava a Mestským kultúrnym strediskom Dobšiná, s poverenia Slovenskej asociácie silového trojboja, s podporou firmy Aminostar.

Súťaž je dvojdňovým podujatím, ktoré sa začne v sobotu o 9:30 slávnostným otvorením a bude pokračovať zápolením športovcov v kategórii RAW, čo znamená športovcov bez špeciálnych dresov. Pretekári budú súťažiť v disciplínach silového trojboja t. j. drep, tlak na lavičke a mŕtvy ťah. Po skončení bude v sobotu aj vyhodnotenie tejto kategórie.

V nedeľu bude súťaž pokračovať od 9:30 kategóriou EQ, čo znamená pretekárov v špeciálnych dresoch, kde sa môžete tešiť na ozaj obrovské výkony súťažiacich, keďže medzi prihlásenými sú niekoľkí Majstri Sveta, Majstri Európy, ako aj niekoľkonásobní Majstri Slovenska v mužskom aj ženskom podaní, ako napríklad niekoľkonásobná Majsterka Sveta a držiteľka svetových rekordov Júlia Kosturová (na fotografii).

Majster Sveta Ján Matej a mnoho iných pretekárov. Po skončení tejto kategórie bude nasledovať vyhodnotenie a odovzdanie cien. Čo nás naozaj teší, ale zároveň nám kladie obrovskú zodpovednosť pri organizovaní je počet prihlásených pretekárov, ktorý už prekonal číslo sto. Som presvedčený, že podujatím takéhoto rázu zviditeľníme naše mestečko, a čo je hlavné chceme priblížiť tento šport širokej verejnosti, preto je vstup na podujatie zdarma. Všetci diváci sú srdečne vítaní, a tešíme sa na vašu účasť.

Riaditeľ preteku Ján Slovák