Kultúra

Majster sudoku v Centre voľného času

 

V utorok 17. marca 2015 sa v Centre voľného času detí a mládeže v Dobšinej konal 3. ročník súťaže s názvom MAJSTER SUDOKU. Riešili sa hry rôznej náročnosti na čas v dvoch kolách. Každá správne umiestnená číslica bola bodovaná.

SUDOKU je logická hra japonského pôvodu pre jedného hráča. Cieľom je doplniť chýbajúce číslice od 1 do 9 podľa nasledujúceho pravidla: V každom stĺpci, v každom riadku a v každej ohraničenej štvorcovej podoblasti sa každá číslica môže vyskytnúť iba raz. Zmyslom tejto hry je logicky doplniť (nie náhodou) postupne všetky chýbajúce čísla.

Sme radi, že o túto súťaž prejavili deti a študenti záujem i keď tento rok menší, pretože takéto súťaže rozvíjajú pamäť, sústredenie, logické myslenie, predstavivosť a kreatívne myslenie.

Víťazi 3.ročníka súťaže MAJSTER SUDOKU: 1. kategória: Tamara Šoltésová (2.A ZŠ), 2. kategória: Arnold Nagy (1.A Gymnázium), 3. kategória Peter Gecelovský (3.B SOŠ). Ceny do súťaže venovalo Mesto Dobšiná.

Foto poskytlo: CVČ Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »