Aktuality

Májová potravinová pomoc aj s hygienickými balíčkami

 

Dňa 23. mája 2017 do Dobšinej dorazila ďalšia vlna potravinovej pomoci. V našej oblasti túto činnosť vykonáva asistenčná služba Slovenského Červeného kríža (SČK), ako distribútor zadávateľa, ktorým je Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Pomoc je určená pre rodiny s nezaopatrenými deťmi, tiež starobných a invalidných dôchodcov, kde vo všetkých prípadoch musia byť príjemcovia v hmotnej núdzi.  Dovedna bolo v meste Dobšiná vydaných 434 balíkov s potravinovou pomocou, ktoré putovali do 168 rodín.

Balíčky sa vydávali v priestoroch  hasičskej strážnice Dobrovoľného hasičského zboru mesta Dobšiná, v jednom z vyprázdnených garáži, kde sa zriadil provizórny sklad pre potraviny, v ktorom boli na paletách umiestnené stovky zaistených balíčkov. Jeden balíček potravinovej pomoci váži 13 kg a sociálne odkázaní obyvatelia v ňom nájdu hrach, fazuľu, olej, cukor, múku, ryžu, cestoviny, konzervy, sušené mlieko a instantné polievky, všetko v celkovej hodnote 33,66€.

V májovej vlne pomoci, boli pracovníkmi asistenčnej služby SČK v Dobšinej distribuované aj hygienické balíčky, ktorých bolo odovzdaných 329. Hygienický balíček obsahuje zubnú kefku, pastu, mydlo a šampón v cene 6 eur.  Distribúcia balíčkov je financovaná z Fondu európskej pomoci pre najodkázanejšie osoby (FEAD), ktorý vznikol v roku 2014. Je v ňom vyčlenených na tieto aktivity do roku 2020 64,8 milióna eur. Náklady na distribúciu potravinových balíčkov vrátane sprievodných opatrení predstavujú 54,4 milióna eur. Kompetentní potvrdzujú, že  možno očakávať ešte niekoľko vĺn potravinových pomocí aj v našej oblasti.

Text & foto: Juraj Karika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »