Majáles plný zábavy a dobrej nálady

 

Dnešná sobota sa nesie v znamení športu zábavy, ale aj náučných podujatí. V rámci Dní mesta Dobšiná sa v neďalekej Ramži konal majáles, ktorý zorganizovali pre širokú verejnosť Mestské lesy s.r.o., miestne centrum voľného času detí a mládeže a mesto Dobšiná. Toto podujatie odštartovalo prechádzkou náučným chodníkom, ktorý viedol z Alwegu cez bežeckú trať až do Ramže. Tam na zúčastnených čakalo mnoho súťaží a zábavných podujatí.

 

V úvode účastníkov privítala riaditeľka centra voľného času Anna Gömöryová, ktorá hodnotila aj správanie niektorých ľudí, ktorí vybudované zariadenia v Ramži využívajú: „ Je mi ľúto keď vidím, že aj napriek snahe sa stretávame s vandalizmom v tomto areáli. Nedá mi to nespomenúť, lebo niektorí návštevníci ničia vybudované zariadenia určené deťom, alebo na oddych. Neviem ako sa s tým mesto vysporiada, ale každoročne sme nútení vynakladať nemalé finančné prostriedky a úsilie na to, aby tento areál bol v zodpovedajúcom stave.“  Povedala riaditeľka CVČ verejne.

 

Podujatie bolo dokonca ozvučené vďaka Júliusovi Korintušovi a malo aj moderátorov Jozefa Goreja a Petra Čuchrana. Ihneď v úvode sa asi najväčším lákadlom stali sokoliari, ktorí prišli podporiť túto akciu a verejnosti ukázali prácu so vzácnymi dravcami. Nasledovali sprievodné podujatia vo forme súťaží v pílení dreva, či pití piva. Atmosféru dnešného vydareného dňa v Ramži vám prinášame vo fotogalérií a videu pod článkom.


Foto & video: Redakcia MD


{gallery}foto_organizacie/turice_sobota{/gallery}


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »