Kultúra

Leto v Tatrách s CVČ Dobšiná plné zážitkov

 

V čase letných prázdnin zorganizovalo Centrum voľného času detský letný tábor „Leto v Tatrách“. Tento rok sme boli v prostredí našich krásnych Vysokých Tatier, v Tatranských Mlynčekoch. Tábora sa zúčastnilo 23 detí, ktorým sme sa snažili pripraviť pestrý a zaujímavý program. Hneď v pondelok sme sa spolu s deťmi z letnej činnosti zabavili v detskej herni Stegoland v Kežmarku, pozreli sme si centrum mesta a osviežili na výbornej zmrzline. Potom nás už autobus odviezol do tábora, v ktorom sme si po ubytovaní prezreli okolie. Po večeri na nás čakal zoznamovací večer a prvá, pre niektorých ťažká, noc s myšlienkami na rodičov. V utorok sme mali naplánovaný výlet do Bachledovej doliny, kde sme strávili takmer celý deň. Cestou sme navštívili aj Tatranskú Lomnicu.

Po náročnom cestovaní sme sa unavení vrátili „domov“ a oddychovali. Utorkový večerný program sa niesol v duchu zábavy, hier a tvorivosti. V stredu sme už od rána športovali. Začali sme rozcvičkou, ktorú nám pripravila naša zdravotníčka teta Števka a po raňajkách sme už súťažili v táborovom 10-boji. Pripravené sme mali rôzne športové disciplíny, v ktorých exceloval Adamko Ondrejčík. Získal titul najlepší 10-bojár tábora za 4 prvé miesta, 1 druhé miesto a 1  tretie miesto. Po podaných výkonoch a s nastupujúcou svalovkou sme poobede oddychovali a pripravovali sa  na večerný program „Noc umelcov“, v ktorom sa predviedla každá izba svojim umeleckým programom a na ktorú nás vizážovo pripravila vedúca Nika. Večer sme ukončili diskotékou.

Predposledný deň sme strávili na detskom ihrisku v Mlynčekoch a poobede sme navštívili Ranč Čajka pri Kežmarku, kde sme si zajazdili na koni a pozreli sme si zvieratká, ktoré na ranči chovali. Po výbornej večeri, palacinky so šľahačkou a čokoládou, sme sa už tešili na opekačku a na nočnú kresbu na asfalt. Čas v tábore sme venovali aj hodnoteniu čistoty izieb detí. Prvenstvo si odniesli naši chlapci Marko Vido a Marko Želinský.  Náš tábor sme ukončili celodenným výletom v Starej Ľubovni, kde sme si pozreli Ľubovniansky hrad a skanzen. Unavení a plní zážitkov sme sa vrátili domov k našim rodičom a súrodencom, ktorí nás už netrpezlivo čakali. Počasie nám po celý týždeň prialo, preto sme sa snažili všetky hry, súťaže a iné aktivity realizovať v prírode. Teší nás, že sa tábora zúčastnili nielen deti z Dobšinej, ale aj blízkeho okolia a vzdialenejších miest. Všetky deti boli veľmi zlaté a nás teší, že sme sa zdraví vrátili domov. Veríme, že sme aj našim táborom prispeli k obohateniu ich letných prázdnin.

Mgr. S. Tešlárová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »