Kultúra

Leto plné zážitkov s CVČ Dobšiná

Školský rok 2021/2022 skončil, nastal čas oddychu a letnej pohody. Už tradične sa rodičia a deti rozhodli, že prázdninový čas budú deti tráviť v Centre voľného času v Dobšinej. V štyroch turnusoch je do centra prihlásených 106 detí a pripravený je pestrý program zameraný na pohyb, zábavu, vzdelávanie a spoznávanie nových miest. Už prvý turnus bol plný hier a súťaží. Deti si vyrobili táborovú šatku technikou batika, zamaškrtili si na vlastnoručne vyrobených palacinkových špízoch s ovocím, naučili sa základy tenisu. Celodenný výlet – výstup na Turniansky hrad bol veľkým zážitkom, ktorý sme ešte korunovali prehliadkou sochy anjela v obci Háj. Na záver ešte zmrzlina na rožňavskom námestí.

V ďalších turnusoch je pripravené množstvo aktivít, či už sú to rôzne tvorivé dielne, príprava maškŕt, vzdelávanie v rámci lesnej pedagogiky, dopravnej výchovy alebo zdravotnej výchovy. A samozrejme veľa hier, súťaží, pohybu a kúpania sa v našom novom bazéne. Veľmi sa tešíme aj na celodenné výlety, tieto prázdniny to bude Chmarošský viadukt a spoznávanie prírody v okolí Telgártu, výlet do Vysokých tatier, kde navštívime Dinopark a prejdeme sa okolo Štrbského plesa a nakoniec výlet do Spišskej Novej Vsi s návštevou experimentálnej galérie LaborARTorium a nákupmi v Madarase. Prázdniny začali a my sa tešíme na ďalšie letné dni plné zážitkov.

Ing. Mária Rybárová, CVČ Dobšiná