Kultúra

Leto plné zábavy s CVČ Dobšiná

Posledný turnus letného prímestského tábora CVČ Dobšiná máme za sebou. Deti si naplno využili pripravený program a napriek nestálemu počasiu nám všetky akcie vyšli k veľkej spokojnosti. V pondelok sme sa vybrali spoznávať naše krásne mesto, deti si zahrali hru „Veľký obchod“ a dosýta sa vyšantili v našej záhrade. V utorok si deti vyskúšali tenis s pánom Marekom Leškom v „Škole tenisu“, vyrobili krásne pozdravy pre rodičov ku „Dňu rodičov“ a poobede sa vybláznili pri „Neptúnových vodných hrách“.

Streda patrila celodennému výletu. Navštívili sme agroturistické zariadenie Konský dvor v Brzotíne, kde sa deti okúpali v bazéne a prehliadli si mini zoo s hospodárskymi zvieratkami. Veľkú radosť mali aj z chutnej zmrzliny na námestí v Rožňave a nákupu v Dráčiku. Štvrtok patril športu, deti si vyrobili tímové vlajky, zmerali si sily na „Centráckej olympiáde“ a poobede si vyrobili „Bláznivé šiltovky“. Piatok už patril „Rozlúčkovej párty“ opekaniu a maškrteniu. Leto v centre skončilo, prajeme deťom ešte krásny zvyšok prázdnin a tešíme sa na všetkých v septembri.

Ing. Mária Rybárová