Leteckí modelári súťažili pri Dobšinej

Dobšinský kopec, na časti Gugel bol počas víkendu 10.-11.06.2017 svedkom súboja 13.-tich leteckých modelárov, ktorí súťažili v  kategórii F3F MSR SMoZ (rádiom ovládané svahové modely lietadiel vetroňov). Súčasťou bola aj súťaž o XXVII. putovný pohár primátora mesta Dobšiná. Sobotné ráno zahájil riaditeľ súťaže pán Mgr. Štefan Andoga, predseda KM HAWKS Brzotín. Prítomných pilotov podľa ich slov uchvátila naša krásna prírodná scenéria, v ktorej odlietali predpísaný počet súťažných kôl.

Ako pre náš portál povedal riaditeľ súťaže, Mg. Štefan Andoga: „Na Dobšinskom kopci je to stále krásne a bolo tomu tak aj v tomto roku. V sobotu sme odlietali dve kolá, okolo 14:30 hod. sa zmenil vietor na severný o sile 20 až 25 m/s. V nedeľu sme stihli odlietať 9 súťažných kôl, kde bola sila vetra 3 až 15 m/s. Veľká vďaka patrí pánovi primátorovi mesta Dobšiná, Jánovi Slovákovi za záštitu nad súťažou, ale aj technickú pomoc pri situácii, kedy jeden z vetroňov zostal visieť na vrcholku stromu. Za pomoci pracovníkov z Mestských lesov sa ho podarilo vrátiť majiteľovi v takmer nepoškodenom stave.“ Víťazom súťaže sa stal Vladimír Šimo, druhý skončil František Ruisl a tretí Zdenko Matejka.

Text: Juraj Karika, foto: Štefan Andoga