Lesný požiar za Gúglom na Martinke

V utorok 9.7. 2019 v popoludňajších hodinách bol na správu Mestských lesov ohlásený lesný požiar. Po prijatí telefonátu pracovníci Mestských lesov okamžite lokalizovali požiar a zabezpečili prístupovú cestu pre požiarnu techniku. Ihneď bol požiar nahlásený HaZZ  na telefónnom čísle 150 a boli tiež privolaní dobrovoľní hasiči z mesta Dobšiná. Zásahu sa zúčastnili tri cisternové vozidlá HaZZ z Dobšinej, Rožňavy a Spišskej Novej Vsi a cisternové vozidlo dobrovoľných hasičov z Dobšinej, pri hasení pomáhali aj dobrovoľný hasiči z obce Stratená. V nočných hodinách sa lesný požiar podarilo uhasiť a do rána sa zabezpečovalo hliadkovanie a drobné hasenie tlejúcich ohnísk.

Spoločnosť Mestské lesy Dobšiná sa týmto chce poďakovať všetkým hasičom a dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na rýchlom zásahu pri likvidácii požiaru. Na záver žiadame širokú verejnosť aby si uvedomovali nebezpečenstvo pri zakladaní ohňa a manipulácie s otvoreným ohňom v lese v tomto období.

Marcel Kollárik, konateľ ML Dobšiná