Kultúra

Lenka Filipová predviedla ozajstné umenie

 

CALISTO s.r.o. v rámci leta s CALISTO, v sobotu 18.08.2012 na Vlachovskom amfiteátri v areáli kúpaliska, usporiadalo koncert známej českej speváčky a gitaristky Lenky Filipovej. Okrem tých najznámejších hitov, ako je Zamilovaná, alebo Prí se tomu žíka láska, odznelo aj pár klasických skladieb pre gitaru a piano, a aj niekoľko noviniek.

 

Určite to bolo pre mnohých prekvapením, ako má táto vždy usmiata speváčka zvládnutú hru na klasickú gitaru. Na klapkách digitálneho piána prstami kúzlil známy český klavirista a dirigent Jindra Konír. Veľkým spestrením bolo aj vystúpenie Lenky Filipovej mladšej, kde sa potvrdilo pravidlo, že jablko nepadá ďaleko od stromu a určite si získala svojím spevom, ako aj hrou na piano mnohých prítomných divákov.

 

Tých sa zišlo cca tristopäťdesiat čo je dosť málo na takúto hviezdnu umelkyňu a preto si stále po koncerte kladieme otázku či je na príčine malej návštevnosti živých koncertov nezáujem ľudí o takéto podujatia, alebo zlá finančná situácia v našom regióne. Príprava a zabezpečenie takéhoto podujatia je finančne veľmi náročné a tomu odpovedá stále aj cena vstupenky.

 

Aj tak pevne veríme, že ľudia si opäť nájdu cestu za kultúrou a prídu sa pozrieť a vypočuť si živé vystúpenia umelcov aj napriek každodennému zhonu a starostiam. Ďakujeme umelcom za perfektný umelecký zážitok, vám divákom za veľmi príjemnú atmosféru, zvukárovi a osvetľovačom za perfektne odvedenú prácu.

 

Text & foto: Ján Slovák, CALISTO s.r.o.

{gallery}foto_koncerty/lenka_filipova{/gallery}

 

Ďalšie fotografie a video nám zaslal: Jaroslav Valent

{gallery}foto_koncerty/lenka_filipova2{/gallery}

{youtube} 287C3s_gB98&feature=plcp {/youtube}

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »