Kultúra

Kŕmenie lesnej zveri a valentínka pre mamu s CVČ Dobšiná

 

Tohtoročná, veľmi mrazivá zima, dáva zabrať nielen nám ľuďom, ale aj zvieratkám. Tie, ktoré máme doma, to majú jednoduchšie, pretože sa o ne staráme. Horšie alebo až veľmi zle je na tom lesná zver. Musí sa brodiť v hlbokom snehu a mrazivom počasí za kúskom suchej trávy alebo halúzky. Je to pre nich veľmi ťažké a namáhavé.

Aj napriek veľkej zime sme sa s deťmi zo záujmového útvaru Parťáci dohodli, že zvieratkám pomôžeme a odnesieme im aspoň kúsok z dobrôt, ktoré majú radi a ktoré v lese určite nenájdu. Každý priniesol z domu čo mohol a čo mu mamka nabalila (suchý chlieb, gaštany, jabĺčka, šupy zo zemiakov a veľa iného).

Ani chladné počasie v tento deň deti neodradilo. Práve naopak, všetci sa veľmi tešili a cestou sme hľadali stopy zvierat, ktoré sa v blízkosti našich troch zastávok s jedlom nachádzajú. Deti hneď spoznali hlavne otlačky kopýtok srnčej zveri. Stopy sme sa učili  spoznávať na predošlom krúžku na vychádzke do Lányiho Huty.

Mgr. S. Tešlárová

Valentínka pre mamu

Deti z materskej škôlky si dňa 8. februára spríjemnili svoj pobyt v škôlke návštevou nášho zariadenia. V Centre voľného času sme im pripravili tvorivé dielne pod názvom „Valentínka pre mamičku“ vlastnoručne vyrobili valentínske srdiečko. Spestrením tohto výrobku bola fotografia dieťaťa, aby mamičkám pripomenula ako ich deti veľmi ľúbia. Deti sa naozaj snažili a vytvorili krásne výrobky.

Bc. Bibiána Slováková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »