Aktuality

Koniec školského roka v Dobšinej

 

Vo všetkých školách na Slovensku zazvonil zvonec posledný krát pred veľkými prázdninami 30. júna 2016. Inak tomu nebolo ani v Dobšinej, kde sa žiaci tešili na vytúžené voľno a v posledný deň si preberali vysvedčenia. S výsledkom svojho snaženia boli niektorí spokojní viac, niektorí menej, ale úsmev nechýbal nikomu, keďže prevládla radosť z nadchádzajúcich letných týždňov. V posledný školský deň navštívil školy aj primátor mesta Dobšiná, ktorý sa v sprievode pracovníčky školského úradu zastavil na miestnom gymnáziu a neskôr na základnej škole, kde zazneli slávnostné príhovory vedení škôl na nádvoriach plných žiakov.

Starší študenti, ktorí opúšťali svoje školy, ktoré roky navštevovali sa v tento deň premenili na mladé dámy a pánov.  Ako uviedol primátor mesta Dobšiná Ján Slovák vo svojom príhovore: „v prvom rade by som chcel poďakovať všetkým pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom za to, že v zdraví prežili tento rok a dúfam, že sa tešia na ďalší. Prajem im pekné dovolenky, aby si oddýchli a nabrali nové sily, ktoré im treba pri tejto dôležitej práci,“ dokončil primátor Dobšinej a žiakom zaželal  pekné prázdniny bez problémov a v zdraví.  Na základnej škole ukončilo deviaty ročník 31 žiakov, ktorých čaká nová stredná škola. Na Spojenej škole v Dobšinej, organizačnej zložke Gymnázium končilo maturitou 33 žiakov a na organizačnej zložke SOŠ končilo maturitnými a záverečnými skúškami 32 žiakov. Brány škôl sa pre študentov znovu otvoria 5. septembra.

Text, foto&video: Juraj Karika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »