Kultúra

Koncertovali žiaci dobšinskej ZUŠ-ky

 

V dnešnú stredu 18. júna sa v priestoroch divadelnej sály Mestského kultúrneho strediska predstavili širokej verejnosti žiaci Základnej umeleckej školy v Dobšinej. Ich celoročnú prácu, na rozvíjaní svojho talentu mohli dnes prezentovať na výročnom koncerte školy, ktorá má v Dobšinej dlhoročnú tradíciu a „odchovala“ už mnohých hudobníkov, či umelcov, ktorí pokračujú v tomto duchu dodnes.

Na pódiu zaznelo množstvo skladieb, ktoré si pre divákov pripravili mladí hudobníci z hudobného odboru. Klavír, keybord, akordeón, gitara, zobcová flauta, zneli na pódiu postupne, ale aj spoločne a neraz ohurovali divákov. Atmosféru slovom, či scénkami dotvárali svojimi vystúpeniami žiaci literárno-dramatického odboru, ktorí si zvolili vesmírnu tematiku, kde podujatie navštívil aj E.T.

Dnešný koncert Dobšinskej ZUŠ-ky bol veľmi pekným a prepracovaným podujatím, aj vďaka osvetleniu, ktoré v sebe zahŕňalo laserové efekty, o čo sa postarali Július a Marek Korintušovci. To všetko mohlo zanechať v divákoch príjemné dojmy a v neposlednom rade obdiv nad šikovnosťou každého mladého hudobníka, dramatika, či výtvarníkov, ktorí sa prezentovali výstavou prác vo vestibule. Príjemná atmosféra sa niesla celým podujatím a my vám prinášame fotogalériu z dnešného verejného vystúpenia.

Foto: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »