Kultúra

Komunitné centrum v Dobšinskej ľadovej jaskyni

Dňa 11.7.2018 Komunitné centrum mesta Dobšiná zorganizovalo komunitnú aktivitu –  výlet do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Dobšinská ľadová jaskyňa je jedna z najvzácnejších a je aj najviac navštevovaná jaskyňa na Slovensku. Keďže sa nachádza v našom Slovenskom raji, cesta do Ľadového kráľovstva nebola náročná. Na cestovné výdavky autobusovou dopravou a vstupné do Dobšinskej ľadovej jaskyne poskytla finančnú výpomoc spoločnosť Mestské lesy Dobšiná s.r.o , ktorej touto cestou veľmi pekne ďakujeme.

V stredu ráno za krásneho počasia sa asi 30 detí stretlo pred Komunitným centrom. Popradským autobusom sme cestovali do Stratenej. Na parkovisku v Dobšinskej ľadovej jaskyni sa deti občerstvili a lesnou cestou sme sa vydali k jaskyni. Dobšinská ľadová jaskyňa deti očarila. Sympatický sprievodca z Dobšinej porozprával deťom o histórii a zaujímavostiach jaskyne. Deti prekvapilo, že jaskyňa je zaradená do svetového prírodného dedičstva a že v nej je po celý rok zima. Pred jaskyňou sa odfotili a zoznámili sa aj s inými návštevníkmi a turistami aj zo zahraničia. V malebnej prírode pri fontáne sme si oddýchli a ďalšou našou aktivitou bola návšteva náučného chodníka „ Mokrade Hnilca “. Deti sa zoznámili s prírodnými hodnotami okolitého územia a s množstvom kvetov, rastlín a živočíchov. Spokojní, plní nových zážitkov sme sa autobusom vrátili domov. Na letný výlet do prekrásnej Dobšinskej ľadovej jaskyne budú deti z Komunitného centra ešte dlho spomínať.

Text a foto:  PhDr. Eva Mihóková, odborná garantka Komunitného centra