Komunitné centrum v Dobšinej usporiadalo detskú letnú olympiádu

Dňa 25.8.2016 na ihrisku Základnej školy E.Ruffínyho v Dobšinej Komunitné centrum Dobšiná v spolupráci s Mestom Dobšiná, OZ Detstvo deťom, Mestskými lesmi Dobšiná spol s.r.o. a  ZŠ E. Ruffínyho v Dobšinej usporiadalo Letnú olympiádu pre deti a mládež.  Záujem o detskú letnú olympiádu bol veľký. Športového stretnutia sa zúčastnilo približne 60 detí z marginalizovaného prostredia, zamestnanci Mesta  – pracovníčky Komunitného centra, terénne sociálne pracovníčky, vajda, dobrovoľníci, odborná zamestnankyňa školského úradu a zamestnanci spoločnosti Mestské lesy Dobšiná, s.r.o.  V peknom prostredí v okolí multifunkčného ihriska základnej školy na deti a mládež čakal pestrý program.

Dovedna 11 družstiev súťažilo v týchto disciplínach:  lesná pedagogika, skok vo vreci, skok do piesku, nosenie loptičky, kolky, slalom s kolobežkou, fúkanie balónov a futbal. Všetci zúčastnení sa aktívne zapájali do športových aktivít. Počasie nám prialo a po športových disciplínach nasledovala malá diskotéka. Na záver slnečného popoludnia sme vyhlásili výsledky a boli adekvátne vyhodnotené výkony družstiev. Prvé tri družstvá  získali vecné dary. Odmenené bolo aj  víťazné futbalové družstvo.  Všetky deti, ktoré prišli na letnú olympiádu boli odmenené balíčkami s cukrovinkami. Všetci sme z ihriska odchádzali unavení, ale spokojní a s bohatými zážitkami a skúsenosťami.

Táto komunitná aktivita Komunitného centra prispela k napĺňaniu cieľov Národného projektu „Podpora vybraných sociálnych služieb krízovej intervencie na komunitnej úrovni“. Za finančnú pomoc  ďakujeme Mestu Dobšiná, OZ Detstvu deťom, Mestským lesom Dobšiná spol. s.r.o.  Zároveň ďakujeme vedeniu Základnej školy E. Ruffínyho v Dobšinej za sprístupnenie areálu ihriska. Veľké poďakovanie  patrí všetkým, ktorí sa podieľali na podujatí a zdarnom priebehu tejto našej akcie.

PhDr. Eva Mihóková, foto: Juraj Karika