Aktuality

Klzisko v Dobšinej majú spustiť o pár dní

 

V poslednom čase na toto ročné obdobie, vysoké teploty nepriali nie len lyžiarskym strediskám v okolí nášho mesta, ale aj klzisku. To je roky navštevované prevažne miestnymi obyvateľmi a v zimných mesiacoch je centrom zábavy a oddychu všetkých vekových kategórií. Jeho výhodná poloha medzi miestnym gymnáziom a panelákmi sídliska Rozkvet je ideálna pre každého. Počasie sa ale zdá sa umúdrilo a konečne prišli mínusové teploty. Na miestnom klzisku v Dobšinej sa preto začali potrebné práce, na jeho v tomto roku neskoršiu prevádzku.

Na klzisko sme preto dnes prišli aj my, kde sme videli pracovníkov, ale aj tínedžerov „makať“ na jeho ploche. Mladí ľudia z okolia sídliska sa vraj k pracovníkom pridali spontánne. Keďže sa na spustenie klziska tešia a plánujú ho využívať, aj takouto malou výpomocou, chceli prispieť k jeho sfunkčneniu. Ako nám povedala pani Helena Bubenčíková, ktorá je vedúcou pracovníkov: „Všetko zabezpečujú pracovníci verejnoprospešných prác, ktorí sa striedajú na tri smeny a to o šiestej, druhej a desiatej. Tento rok bol však veľmi kritický, pre vysoké teploty a dažde. Našťastie teraz to vyzerá pre nás už lepšie.“

Povedala pani Bubenčíková a konkretizovala aj možné spustenie klziska. „Ak všetko pôjde dobre, klzisko by mohlo byť v úplnej prevádzke už od stredy. Najdôležitejšie je, aby mrzlo, no plochu klziska treba najprv vypratať, zasypať jamy, vyrovnať hrbole a následne už dôkladne zalievať. Ak napadne aj sneh, dá sa udupať a poliať, nijako to ľadu neškodí. Kúpilo sa napríklad nové čerpadlo, ale aj hadice na polievanie. Klzisko bude ako vždy zdarma a budeme iba radi, ak na ňom uvidíme toľko ľudí, ako napríklad v minulom roku.“ Dokončila pre náš portál koordinátorka VPP, Helena Bubenčíková. 

{gallery}foto_aktuality/klzisko_2014{/gallery}

Foto & video: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »